BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 25 września 2022r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (4)
CO DALEJ Z MIESZKAŃCAMI GRODZKIEJ 9?

Z prośbą o interwencję zwrócił się do naszej redakcji czytelnik: „Piszę w sprawie budynku, który znajduje się w Barlinku przy samym jeziorze. (Grodzka 9 - dopisek redakcji). BTBS nic z tym budynkiem nie robi,  jak i na zewnątrz tak i w środku wygląda tragicznie. Od dłuższego czasu pojawia się grzyb w piwnicy. 

 

REKLAMA

  

Po zgłoszeniu do BTBS przyjdą, popsikają, a grzyb i tak wychodzi. To samo jest z dachem, w którym są dziury i zalewa mieszkanie. Dołączam Państwu zdjęcia które przedstawiają stan budynku. Prosiłbym o opisanie sytuacji na waszej stronie internetowej. Może burmistrz lub BTBS w końcu zainteresują się tym budynkiem.”

 

Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy od administratora budynku Barlineckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o.:

 

„Budynek wybudowano w roku 1906 w technologii muru pruskiego z fundamentami kamiennymi, stropami drewnianymi z polepą oraz drewnianą więźbą dachową, pokryty dachówką mieszaną zakładkową oraz karpiówką. Budynek silnie zdekapitalizowany. W budynku zlokalizowanych jest 5 lokali mieszkalnych. Zagrzybienie powstałe w piwnicach jest wynikiem dużego zawilgocenia ścian piwnicznych budynku wynikającego z braku należytego zabezpieczenia przeciwwilgociowego. W celu zwalczenia w/w zjawiska zwentylowano piwnice, jak również dokonuje się okresowych oprysków zagrzybienia. Budynek na bieżąco poddawany jest  naprawom, w ramach bieżącej konserwacji administrowanych zasobów. w przypadku potwierdzenia usterek po przeglądach technicznych oraz po zgłoszeniach najemców. Podobnie uszczelnienia połci dachowej usuwane są miejscowo na każde zgłoszenie o fakcie przecieków do lokali mieszkalnych. Negatywne zjawiska występujące na budynku są wynikiem technologii w jakiej jest wybudowany oraz ogólnym złym stanem technicznym. W związku z powyższym w roku 2019 opracowana została ekspertyza techniczna na temat stanu technicznego w/w budynku, ze wskazaniem na przyczyny jego szybkiej degradacji oraz pogarszania się stanu elementów konstrukcyjnych. Wynik ekspertyzy wskazuje na nieopłacalność ekonomiczną remontu nieruchomości oraz rozważenie wyłączenia budynku z użytkowania.

Z uwagi na powyższe zarządca mieszkaniowego zasobu Gminy Barlinek przesłał opracowaną ekspertyzę techniczną do Gminy Barlinek, jako właściciela nieruchomości, celem zapoznania się z nią i zabezpieczenia lokali zamiennych dla mieszkańców budynku.

 

Jacek Słomka

 

Foto: Czytelnik

 

Komentarze

+2

Guest

Cytuję Guest:
Akurat ta działka jest bardzo atrakcyjna.
Sprzedaż po rozbiórce???

A za uzyskaną kwotę gmina zakupi kontenery mieszkalne i będzie ładnie, świeżo i bez grzyba.
+2

Guest

Cytuję Guest:
Nikt was nie zmusza do mieszkania w takich warunkach. Można sobie coś wynająć. Rudera do wyburzenia, wszyscy to widzą. A lokatorzy zaraz zażądają klimy w mieszkaniach i solarów na dachu :-()


A będzie coraz lepiej. Zacisnijmy zęby i bądźmy optymistami!
+8

Guest

Wychodzą wieloletnie zaniedbania zarządcy! Gdyby dbano należycie i regularnie naprawiano usterki budynek byłby w lepszym stanie. Ale to nic nowego- wszystkie spółdzielnie tak działają, nie robią nic 20lat lub więcej i taki jest skutek.
+3

Guest

Jak to mówił jeden radny Rafał - jak się nie podoba, to można się wyprowadzić. Każdy chciałby mieć widok na jezioro i grzybki w piwnicy
+4

Guest

Cytuję Guest:
Zamiast dawać na budowę parków było by na remont.

nie warto takiego budynku remontować trzeba zburzyć i nowy postawić
-12

Guest

Nikt was nie zmusza do mieszkania w takich warunkach. Można sobie coś wynająć. Rudera do wyburzenia, wszyscy to widzą. A lokatorzy zaraz zażądają klimy w mieszkaniach i solarów na dachu :-()
+6

Guest

Nic nie robią także z kamienicą na sądowej 9, która jest w jeszcze gorszym stanie dach przecieka do mieszkania, w piwnicy grzyb i szczury, na klatce aż straszy, z powodu braku ocieplenia w mieszkaniach wychodzi grzyb co chwile, tynk sypie się płatami, okna cały czas brudne z powodu dziurawych rynien, drzwi zewnętrzne popsute, nic nie robią bo się nie opłaca, dobrze ale ludzie mieszkają w tych budynkach może czasem warto pomyśleć o innych Panie odpowiedzialne za to mieszkają w normalnych warunkach, nie rozumieją chyba o co chodzi, zapraszam Panie z btbs do zamieszkania w takich warunkach
+16

Guest

Najpierw to niech zrobią porządek z tymi co mają po kilka mieszkań komunalnych. Np wykupują mieszkania za rodziców dając im kasę i za 12 do 20% ceny bo rodzice mają prawo do pierwokupu przez zasiedzenie. Później zabieraja rodziców o ile jeszcze żyją, wynajmują mieszkanie a na swoim komunalnym mieszkają i kasa się zwraca. W taki sposób jedno małżeństwo jest w stanie ogarnąć nawet 3 mieszkania. Dla tych co na prawdę potrzebują to nie ma. No i proceder cichej podniany lokatorów. Niektorzy mają przydział i dostają mieszkanie. Wprowadzi się na tydzień na pokaz i wraca do rodziców a mieszkanie jest podnajmowane komu innemu.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.