Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
1.4444444444444 1 1 1 1 1 Ocena 1.44 (9)
ZAMIAST PEDIATRII, ODDZIAŁ REHABILITACYJNY

W czasie ostatniej przed wakacjami sesja Rady Miejskiej, która odbyła się 30 czerwca br., radni po raz kolejny zajmowali się finansami Szpitala Barlinek sp. z o.o. Po raz kolejny też przekazali placówce pieniądze. Tym razem 350 tys. zł. O taką kwotę wystąpił prezes szpitala Marek Stankiewicz. Radni pieniądze dają, bo w budżecie na 2022 rok zapisali kwotę 2,5 mln zł na wsparcie placówki.

 

REKLAMA

 

Z puli tej pozostał ok. jeden mln zł. Zanim w trakcie sesji Rady Miejskiej pieniądze przekazano, jak zawsze radni mieli pytania do władz szpitala i gminy. Radny Michał Antosiewicz chciał wiedzieć, czy istnieje szansa na przywrócenie działalności oddziału pediatrycznego, który zamknięto kilka lat temu, z powodu braku lekarzy? Czy prezes szpitala ma pomysł na zagospodarowanie pomieszczeń po tym oddziale? Radny Cezary Krzyżanowski pytał, na co konkretnie pieniądze zostaną przeznaczone? Bo, jak twierdził w trakcie posiedzenia komisji RM dostał zdawkową odwiedź, że na bieżącą działalność. Według niego zarówno radni, jak i mieszkańcy gminy mają prawo wiedzieć, na co konkretnie pieniądze zostaną przeznaczone? Pytał burmistrza, jakie ten podejmuje działania aby minimalizować straty finansowe szpitala? Podkreślał, że dobrze funkcjonujący szpital w Barlinku jest potrzebny. Wspomniał o  umowach gminy i powiatu w sprawie szpitala. O wspólnym finansowaniu.

Na pytania postawione przez radnych odpowiadał m.in. prezes szpitala Marek Stankiewicz. Mówił m.in. o procedurach medycznych i ich wycenie, która jest za niska. Wspomniał o inflacji i wzroście kosztów średnio 30 procent. Stąd pogarszająca się jeszcze bardziej sytuacja finansowa szpitala. Poruszył temat rehabilitacji w szpitalu. O pomyśle, aby w miejscu oddziału pediatrycznego powstał oddział rehabilitacji. Rozpoczęto już poszukiwania lekarza, który taki oddział by poprowadził. - Pieniądze, o które tym razem poprosiłem będą przeznaczone na płace - podkreślał prezes szpitala. Zabierając głos, przewodniczący RM Mariusz Maciejewski wspomniał o oddziale pediatrii w barlineckim szpitalu. - Temat ten wraca co pewien czas - mówił m.in. Jak dobrze zrozumiałem, kiedy mówił pan o oddziale rehabilitacji w pomieszczeniach, gdzie kiedyś funkcjonował oddział pediatryczny, to czy w tej chwili możemy powiedzieć, że w szpitalu w Barlinku nie będzie pediatrii? - pytał Maciejewski. Prezes Stankiewicz potwierdził, że takiego oddziału nie będzie.

 

Jacek Słomka

 

 

Komentarze

+1

Guest

Prezes niech ludziom w szpitalu pensje wypłaci,bo oczywiście lekarze muszą być na pierwszym miejscu,reszta choloty poczeka.Niech nie pisze ,że po byłym dziecięcym rehabilitację zrobi ,trzeba zobaczyć jaki tam syf ,nikt tego nie pilnuje.
+1

Guest

Cytuję Guest:
tylko piszecie i piszecie i nic z tego nie wynika. Sesje RM są otwarte dla mieszkańców i tam możecie wpłynąć na swoich decydentów. Inaczej będą prowadzić taką politykę jaką uznają, gdy społeczeństwo nie będzie reagować

Z całym szacunkiem, ale większość radnych zagra tak jak im burmistrz powie!! Siedzą cicho jak myszy pod miotłami!!!
+3

Guest

tylko piszecie i piszecie i nic z tego nie wynika. Sesje RM są otwarte dla mieszkańców i tam możecie wpłynąć na swoich decydentów. Inaczej będą prowadzić taką politykę jaką uznają, gdy społeczeństwo nie będzie reagować
+9

Guest

Z raportu wyceny nieruchomości, wartość rynkowa Szpitala w Barlinku 3 mln. 500 tys patrząc na stratę szpitala na półrocze to niebawem szpital nam się zbilansuje !
+14

Guest

Cytuję Guest:
Dzisiaj na płacę a co się zmieni w szpitalu za miesiąc czy dwa, większe wpływy będą, jak tak dalej będzie to szpital popłynie

Za miesiąc, dwa będzie jeszcze gorsza sytuacja finansowa szpitala! Niestety tu nie chodzi o to by coś zmienić w szpitalu na lepsze tylko, aby jakoś dotrwać do wyborów!!!
+16

Guest

Cytuję Guest:
Nowych łóżeczek nie ma a ktoś pyta o sprzęt, z którym nie wiadomo co się stało. Co do lekarzy.,to ciągle przychodzą nowi na pediatrii też byli ,tyle że podcina im się skrzydła i nie pozwala się na nic.wiecej ,stara kadra rządzi tyle.A wewnętrznym to zatrzymał się w czasie, nikomu na niczym nie zależy, niech gmina w końcu zacznie kontrolować wydatki na co w końcu idą pieniądze podatników.

A kto w tej gminie ma taką wiedzę i umiejętności , żeby przeprowadzić prawdziwą kontrolę finansów szpitala? Tylko bzdury potrafią opowiadać. A wszystko jest takie proste , wystarczy tylko zatrudnić na stanowisku prezesa osobę kompetentną na nie kumpla po linii partyjnej.
+23

Guest

Cytuję Guest:
Dzisiaj na płacę a co się zmieni w szpitalu za miesiąc czy dwa, większe wpływy będą, jak tak dalej będzie to szpital popłynie

Szpital już dawno tonie!! Z tego co widzę to większościowy udziałowiec czyli gmina rzuca co jakiś czas koło ratunkowe (pieniądze) bez jakiejkolwiek kontroli wydatkowania tych funduszy!! Będą tak robić tylko do wyborów a po wyborach szpital utonie i oczywiście zgonią na nowo rządzących!!!
+26

Guest

Ja myślę że Szpital w Barlinku funkcjonował by dobrze, ale należy zmienić prezesa, który nie szuka lekarzy potrzebnych do funkcjonowania Szpitala w Barlinku. A sprzęt ????. Oddział dziecięcy jest w naszej gminie potrzebny i to bardzo, matki z chorymi dziećmi tułają się po innych szpitalach. Kontrola też powinna być przeprowadzona na co konkretnie idą podatników pieniądze?
+22

Guest

Dzisiaj na płacę a co się zmieni w szpitalu za miesiąc czy dwa, większe wpływy będą, jak tak dalej będzie to szpital popłynie

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.