niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
TRWAJĄ WAKACJE NA ORLIKU

Od początku lipca na barlineckim orliku przy ul. Leśnej trwają darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne dla całych rodzin w ramach projektu „30 Orlików na kolejne 100-lecie Niepodległości” realizowane wspólnie z Fundacją Orły Sportu z programu „Sport dla Wszystkich” którym dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Agencja Antydopingowa.

 

REKLAMA

  

Z zaplanowanych na lipiec cyklu 10 spotkań do tej pory odbyło się pięć zajęć. Dla miłośników hulajnóg oraz rolek były zabawy na kółkach. Wiele radości sprawiły zajęcia gdzie rodzice z sentymentem  ze swoimi pociechami bawili się w gry i zabawy z czasów swojego dzieciństwa (zabawy z czasów PRL), nie zabrakło gry w gumę, klasy, kółko krzyżyk, kabel, singsangsong oraz w gry w  kapsle. Każde zajęcia dostosowane są do wieku uczestników i ich umiejętności tak było na kolejnych rodzinnych zajęciach,  gdzie uczestnicy sprawdzali swoje możliwości w 10 prostych konkurencjach mi: skok w dal, strzał na bramkę, rzut do bramki, skok dosiężny itp. W programie projektu jak sama nazwa wskazuje „30 Orlików na kolejne 100-lecie Niepodległości” zaplanowane były jeden zajęcia o charakterze patriotycznym z lekcją historii. Takie zajęcia odbyły się w formie rodzinnej wycieczki rowerowej. Wspólny start odbył się na orliku, następnie cykliści udali się na dziedziniec Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie odbyła się lekcja historii przeprowadzona przez nauczyciela historii pana Cezarego Michalaka. Po wysłuchaniu wykładu najmłodsi złożyli hołd składając wiązanki pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz Bohaterów Westerplatte. Dalsza część zajęć to wspólna wycieczka ścieżką rowerową w stronę Pełczyc.

Zapraszamy całe rodziny na kolejne zajęcia sportowo-rekreacyjne. Przyjdź wspólnie z dzieckiem na orlik-zbierz „pucharki” na karnecie za frekwencje i odbierz nagrody ufundowane przez fundację za uczestnictwo na ostatnich zajęciach.

Poniżej harmonogram kolejnych zajęć:

• 15.07.2022r godz. 18:00-20:00 Gry i zabawy dla całych rodzin
• 18.07.2022r godz. 18:00-20:00 Gry i zabawy dla wszystkich oraz Międzypokoleniowy Turniej Kręgli Fińskich i Boule
• 21.07.2022r godz. 18:00-20:00 Gry i zabawy dla całych rodzin
• 26.07.2022r godz. 18:00-20:00 Gry i zabawy dla całych rodzin
• 27.07.2022r godz. 18:00-20:00 Gry i zabawy dla całych rodzin (wręczenie nagród)

 W sierpniu natomiast lokalni animatorzy sportu zapraszają dziewczyny i kobiety na darmowe zajęcia z samoobrony (cztery zajęcia) podczas których uczestnicy dowiedzą się jak rozpoznać i unikać zagrożeń, jakie przyjąć postawy w sytuacji zagrożenia, jak radzić sobie z przemocą oraz pięć zajęć sportowo-rekreacyjnych mi: fitness, zumba, crossfit, joga oraz trening funkcjonalny prowadzone przez animatora oraz wykwalifikowanych instruktorów na zakończenie projektu zaplanowane jest spotkanie z psychologiem. „Obrona nie tylko na Orliku”. Zapisy u animatora 506 693 052.

Szczegółowy harmonogram zajęć w ramach projektu podany zostanie na początku sierpnia. Zapraszamy do śledzenia strony na fb orlikbarlinek, na której zamieszczane będą wszelki informacje związane z projektami i zajęciami.

 

MK

Foto: mk

 

  

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież