piątek 12 sierpnia 2022r.   imieniny: Bądzisław, Klara, Lech

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
PRZYSTANEK DZIEDZICE, CZYLI JAK POKOLOROWAĆ CODZIENNOŚĆ

Co zrobić, by wieś była przyjazna, kolorowa, a swoim wyglądem zachęcała do odwiedzin? Wiedzą o tym mieszkańcy Dziedzic, którzy wspólnie z sołtysem Emanuelem Wysoczańskim, wyszli z inicjatywą pomalowania szaro-burego przystanku autobusowego.

 

REKLAMA

  

Za pędzle chwycili artyści Ania i Jacek Kirko oraz przyszła uczennica szkoły plastycznej Gabrysia Nowakowska. Co więc uwieczniono na przystanku? Na środkowej ścianie w tle, możemy rozpoznać kontury budynków w Dziedzicach, nieco bliżej owce, a w centralnej części stoi symboliczna mieszkanka miejscowości, która wymalowana jest w taki sposób, że gdy usiądziemy obok niej, obejmie nas swoją ręką i możemy zrobić sobie wspólną, pamiątkową fotografię. Całość dopełniają elementy ludowe, czyli imitacja drewnianej okiennicy z kogutem, przez którego możemy oglądać wieś. Nie brakuje kolorowych kwiatów i odciśniętych dłoni najmłodszych mieszkańców Dziedzic, którzy bardzo chętnie maczali swoje ręce w kolorowej farbie.

Realizacja inicjatywny, była możliwa dzięki sponsorom, którym sołtys za naszym pośrednictwem serdecznie dziękuje. Byli to: Karol Adamiec, Dawid Adamiec, Marek Adamiec, Grażyna Leszkiewicz, Regina Kozar, Małgorzata Zmarzlik, Karolina Zmarzlik, Bernarda Lewandowska, Sławomir Mikoś, Diana Kowalewska, Iza Łacek, Julia Mazur, Oskar Mastalerz i Elwira Wysoczańska. Dodajmy, że artyści pomalowali przystanek za darmo, a za zebrane pieniądze zakupiono niezbędne materiały. To nie koniec inicjatyw w Dziedzicach, bowiem jeszcze w sierpniu, odbędą się tam Europejskie Dni Dziedzictwa. Jest to impreza, mająca na celu edukację historyczną i kulturalną, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. W naszym mieście, już od kilku lat organizuje ją Muzeum Regionalne w Barlinku.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

+9

Guest

Proszę jak przepięknie ukłony w stronę pomysłodawcy,a wielkie dzięki wykonawcą teraz pewnie i autobusy PKS zaczną jezdzić przez tą miejscowość .BRAWO BRAWO

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.