piątek 12 sierpnia 2022r.   imieniny: Bądzisław, Klara, Lech

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
3.7142857142857 1 1 1 1 1 Ocena 3.71 (7)
SPOTKANIE ABSOLWENTÓW W PŁONNIE

Naukę rozpoczęli w 1964 roku. Zakończyli w 1972. Mowa o uczniach i absolwentach Szkoły Podstawowej w Płonnie. Z tej okazji, 50 lat po zakończeniu nauki spotkali się w Płonnie w tamtejszej świetlicy. Oprócz absolwentów wspominanego rocznika, na spotkanie przybyli nauczyciele szkoły i jej pracownicy.

 

REKLAMA

   

Była wśród nich ówczesna kierowniczka Szkoły Podstawowej, Zdzisława Łentek, która ze wzruszeniem w głosie powitała wszystkich przybyłych na spotkanie absolwentów szkoły. Minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy już nigdy na żadne spotkanie nie przyjdą, czy też przyjadą. Wspominano także tych, którzy nie mogli na nie przybyć ze wzglądów zdrowotnych lub tych, których po latach nie udało się odnaleźć.

Kilkugodzinne spotkanie absolwentów Szkoły Podstawowej w Płonnie, było okazją do wspomnień, rozmów o przeszłości, wspólnym wypiciu lampki szampana czy spróbowania specjalnie na tę okazję zamówionego tortu. Polały się łzy ze wzruszenia, m.in. z faktu, że po tylu latach mogli się spotkać w gronie swoich rówieśników, z którymi wielu pożegnało się 50 lat temu. Wszystko to w rytmie muzyki przygotowanej przez Romana Laskowskiego.  

 

Jacek Słomka

 

 

Komentarze

+6

Pan P

Z sentymentem wspominam szkołę w Płonnie. To był taki "bezpieczny"czas. Tak rodzinnie. Miło widzieć nauczycieli Po latach. Panie które mnie uczyły, poznałbym wszędzie. Serdecznie pozdrawiam
+8

Guest

Bardzo miłe takie spotkanie po latach ja chodziłem do szkoły nr 2 w Barlinku lata 79 86 też bym chętnie spotkał się z koleżankami i kolegami pozdrawiam Grzegorz

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.