Laboratoria Medyczne „Diagnostyka” ul. Gorzowska 69 74-320 Barlinek

Laboratoria Medyczne „Diagnostyka” ul. Gorzowska 69 74-320 Barlinek


 sobota 1 kwietnia 2023r.   imieniny: Grażyna, Teodora, Zbigniew

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (8)
LC BARLINEK - 20 lat minęło jak jeden dzień...

Ten jubileuszowy rok w działalności LC Barlinek zaznaczył się dużą intensywnością przedsięwzięć. Jesteśmy organizacją charytatywną i wszelkie nasze przedsięwzięcia służą społeczności lokalnej oraz pomocy międzynarodowej.

 

REKLAMA

 

Aby uświetnić 20 – lecie naszej działalności zorganizowaliśmy cykl 3 spotkań z ważnymi dla nas osobami. W kwietniu gościliśmy na otwartym spotkaniu autorskim naszą lokalną poetkę Panią Jolantę Karasińską, w kwietniu dr Mariusza Szeiba, liona z Poznania, który przebiegł maratony na 7 kontynentach zbierając w ten sposób środki finansowe na projekty pomocowe w Polsce i na całym świecie.

W czerwcu natomiast naszym gościem był dr Johann Schreiner, lion ze Schneverdingen, pełnomocnik do spraw ochrony środowiska w dystrykcie 111 NB. Niezwykle ciekawy wykład cieszył się dużym zainteresowaniem członków LC Barlinek, LC Schneverdingen oraz mieszkańców Barlinka, dla których tematy ochrony środowiska są bardzo bliskie sercu.

Ochrona środowiska jest jednym z pięciu globalnych celów Lions Clubs International. Dbanie o środowisko naturalne to zadanie dla naszego pokolenia, a jego rezultaty przekażemy jako spuściznę dla przyszłych pokoleń. Dr Schreiner nawiązał również do współpracy polsko-niemieckiej na płaszczyźnie kulturowej.

Obchody jubileuszu 20-lecia LC Barlinek uwieńczył wzruszający koncert dzieci ze Stowarzyszenia BRATEK oraz FABRYKI TAŃCA. Na koniec w tańcu „Dwudziestolatki” zaprezentowali się członkowie Lions Club Barlinek.

Podczas koncertu była okazja do przypomnienia największych projektów, które zrealizowaliśmy od początku naszego istnienia. Ich kwota szacuje się na ok. 3,5 mln zł. Były to przede wszystkim projekty skierowane na pomoc społeczności lokalnej:

 1. Badanie wzroku wśród dzieci i dorosłych – przebadaliśmy ok. 1200 osób.
 2. Opieka nad dziećmi wiejskiej szkoły w Dziedzicach – akcja buty.
 3. Ścieżka doświadczania świata- beneficjent Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym BRATEK – nasz największy projekt w kwocie 400.000 zł.
 4. Współfinansowanie zakupu samochodu dowożącego dzieci do „BRATKA”.
 5. Wyposażenie placu zabaw przy ul. Strzeleckiej.
 6. Wyposażenie placu zabaw przy ul. Lipowej.
 7. Wyposażenie placu zabaw na Górnym Tarasie.
 8. Paczka dla Seniora w 2013 r. oraz w 2021 r. – 100 paczek po 100zł.
 9. Wspieranie szpitala w Barlinku: zakup aparatu USG, pościeli, łóżek, sprzętu rehabilitacyjnego, wózków inwalidzkich, balkoników, wózka reanimacyjnego, kul, wózków – krzeseł kąpielowych,  materacy przeciwodleżynowych zmiennociśnieniowych z oddychającymi pokrowcami,  stolików-wózków zabiegowych, telewizora do świetlicy przy ZPO, zadaszenia na tarasie ZPO.
 10. DPS w Myśliborzu – łóżka, sprzęt rehabilitacyjny, balkoniki, ręczniki, pościel.
 11. Wsparcie pogorzelców z Dziedzic -15 tys. Zł.
 12. Realizacja projektu Społecznik „Festyn Pokoleń”.
 13. Coroczne Mikołajki na Rynku.
 14. Walentynki, Bale Andrzejkowe.
 15. Zbiórka używanych okularów dla Afryki.
 16. Pomoc uchodźcom z Ukrainy.
 17. Jadłodzielnia działająca przy OPS.
 18. Od 2010 r. wypożyczanie łóżek szpitalnych elektrycznie sterowanych dla osób przewlekle chorych, oraz innego sprzętu.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki którym możemy realizować tak piękne projekty pomocy potrzebującym.

WE SERVE – SŁUŻYMY

 

Past Prezydent LC Barlinek
Arleta Wirhanowicz-Patrzykąt

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.