niedziela 4 czerwca 2023r.   imieniny: Bazyliusz, Franciszek, Karol

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
1.8666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 1.87 (15)
W PŁONNIE PODZIĘKOWANO ZA ZBIORY

Magdalena i Waldemar Janiccy, prowadzą gospodarstwo rodzinne na 19 hektarach i zajmują się uprawą zbóż, hodowlą trzody chlewnej i bydła mięsnego. To właśnie Państwo Janiccy mieli zaszczyt pełnić honory Starostów Dożynek Gminnych 2022, które w tym roku odbyły się 03 września w Płonnie. Święto Plonów rozpoczęto mszą św., po której korowód przeszedł na tutejsze boisko, gdzie odbył się ciąg dalszy uroczystości.

 

REKLAMA

 

W części artystycznej wystąpili – Sonata, Antoni Płaczek, Nova Band, Romantic i Flow Band. Były dmuchane zamki, wata cukrowa, malowanie twarzy, plecenie wianków, domowe ciasto i malowanie na folii. Tradycji stało się zadość i wybrano najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku, spośród dwudziestu sołectw, do konkursu przystąpiły tylko trzy – tak samo jak w roku ubiegłym. Pierwsze miejsce ex aequo przyznano sołectwom Mostkowo i Rychnów, miejsce drugie sołectwu Płonno. Dożynki w Płonnie, zakończyły się wspólną zabawą z zespołem Wolter i dyskoteką. Gminne Święto Plonów 2022 zorganizowali: Gmina Barlinek, Sołectwo Płonno oraz Barlinecki Ośrodek Kultury.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

+3

Guest

Cytuję Guest:
Sołectwa leniwe. Młodzi nic nie robią a starsi odchodzą co dzień. Tradycja umiera.

Sołectwa nie są leniwe, tylko nie dogadują się z przedstawicielami gminy i zniechęcają podejściem urzędników.
+7

Guest

Cytuję Guest:
Gdzie te dożynki z tamtych lat? Gdzie pozostałych 17 sołectw? Dalszy komentarz zbędny.

Wybrali dożynki w Moczkowie lub Jesionowiec :)
+15

Guest

Cytuję Guest:
Dożynki gminne. Na 20 sołectw aktywnie uczestniczą 3. O co tu chodzi?


Niski poziom dożynek i wysoki poziom kumoterstwa tłumaczy decyzję innych sołectw o nieuczestniczeniu w tej farsie, w której nawet wyniki najbardziej banalnych konkursów można przewidzieć miesiąc przed terminem imprezy :lol:
+16

Guest

Dożynki gminne dno i porażka jak co roku nic dla młodzieży najlepiej nasi radni to nawet nie mogą się zdecydować jaki wieniec . Duża gmina to i dożynki powinny być z pompą.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.