Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 25 września 2023r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
2.6 1 1 1 1 1 Ocena 2.60 (10)
SPOWALNIACZE RUCHU NA SZOSOWEJ

W trakcie jednej z sesji barlineckiej Rady Miejskiej poruszono temat bezpieczeństwa na ulicy Szosowej, która podlega powiatowi. Zwracano uwagę na przekraczanie prędkości przez poruszające się po niej samochody.

 

REKLAMA

 

Postulowano do starosty myśliborskiego o zamontowanie na niej spowalniaczy ruchu. Tak też się stało. Jeden spowalniacz zamontowano w pobliżu szkoły, przy Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Został on oznakowany znakami pionowymi, informującymi o spowalniaczach. Jednak kierowcy już zgłosili uwagę. Jadąc od strony osiedla na ul. Przemysłowej, do skrzyżowania z ul. Szosa do Lipian, znaki są bardzo słabo widoczne. Zakrywają je gałęzie drzew. Warto więc je trochę podciąć.

Kolejny spowalniacz montowany jest w pobliżu przejścia dla pieszych, kilkanaście metrów od skrzyżowania ulicy Przemysłowej z ul. Szosową, jadąc w stronę ronda. Czy będą kolejne, czas pokaże.

 

Jacek Słomka  

 

 

Komentarze

+2

Guest

Na Strzeleckiej takie spowalniacze powinny być zamontowane co 50 metrów w obu kierunkach bo nie tylko urządzane są tam wyścigi osobówek od ronda ale i tiry jeżdżą tam z dużą prędkością aż wszystko się trzęsie w mieszkaniach
+1

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Dzisiaj jadę gt- szosowa. Patrzę spowalniacz... za przejściem. Gratuluję

abyś nie jeździł slalomem. Przyzwyczaisz się.

W przeciwną stronę będzie przed.
-1

Guest

Super pomysł, mieszkańcy Moczkowa proszą również o spowalniacze na odcinku od Warsztatu Pana K. aż do Krzyża na końcu Moczkowa, może to nauczy piratów zwalniać i jechać zgodnie z przepisami. 100-120 na tym odcinku to norma! Jak zwolnisz jeden z drugim to zawieszenia nie uszkodzisz!!!
+11

Guest

Cytuję Guest:
Inflacja zapieprza. Nie wiadomo jak bedzie w zime z kaloryferami. Miasto grubo sie zadluza ale nie, SPOWALNIACZE sa najwazniejsze xD


Po 1. Miasto się nie zadłuża.
Po 2. To droga Powiatowa i to oni montują na swojej drodze spowalniacze.
Po co opowiadasz co Ci ślina na język przyniesie ????????
+15

Guest

Nie mam nic przeciwko spowalniaczom mogą być tylko akurat tego typu rozwalają powoli układ kierowniczy więc de facto przyczyniają się do obniżenia bezpieczeństwa na drodze.To tak jak byś swoim autem najeżdżał co chwilę na krawężnik.Nie wiadomo jak to normalnie minąć ,za wąski rozstaw osi w aucie i jeszcze te kanty. JPRD. Czy można poznać autora tego architektonicznego bubla ? :-* Nikt nie chce się przyznać?
+5

Guest

Cytuję Guest:
Jadąc od strony jaromierek i dojeżdżając po zmroku do spowalniaczy koło szkoły, jadące samochody z naprzeciwka pod górkę oślepiają, że całkowicie nie widać spowalniaczy.
Przydały by się na ul. Gorzowskiej bo tam są bite rekordy prędkości.
Mamy "śpiących policjantów" zamontowane na jezdni a gdzie są ci prawdziwi policjanci ?? Ani widu ani słychu.

Już Ci odpowiadam gdzie stoją.Na ul.Okrętowej bo tam znak do 50km/h jest daleko w pole wystawiony.Pieszych praktycznie nie ma więc mało kto jeździ przepisowo.Więc policja ma robotę ułatwioną i nie muszą się wysilać aby normę mandatową wyrobić a tam gdzie prawdziwi piraci gnają ponad 100 to ich nie uwidzisz. :lol:
+3

Guest

Cytuję Guest:
Dzisiaj jadę gt- szosowa. Patrzę spowalniacz... za przejściem. Gratuluję

abyś nie jeździł slalomem. Przyzwyczaisz się.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.