BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 29 września 2022r.   imieniny: Franciszek, Michalina

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (3)
''W WODZIE WSTAĆ, Z WIATREM PĘDZIĆ, W PORTACH ŚWIATA POGAWĘDZIĆ''

To motto fundacji „Anioły lubią żywioły” towarzyszyło podopiecznym  i opiekunom naszego Stowarzyszenia, którzy sobotnie popołudnie gościli w Klubie żeglarskim „Sztorm” w Barlinku.

 

REKLAMA

 

Fundacja „Anioły lubią żywioły”, której założycielem jest dr Marek Likendorf  jest organizacją wspierającą żeglarstwo osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych, rekonwalescencję w obszarze wodnym współpracującą z Centrum Żeglarskim Szczecin.

10 września na barlineckim jeziorze młode osoby z niepełnosprawnościami miały możliwość  pływania  na kolorowych jachtach Hansa 303, które umożliwiają żeglowanie w specjalnych warunkach. Specjalna konstrukcja łodzi, nie wymagająca balansowania ciałem, posiadająca ciężki miecz, znacznie poprawiająca stateczność łodzi, czyniąc ja niewywracaną pozwala na pływanie osób niepełnosprawnych samodzielnie lub z osobą towarzyszącą.

Na takich jachtach odbywają się mistrzostwa świata w żeglowaniu osób niepełnosprawnych, a dla naszych podopiecznych było to odkrywaniem nowych niedostępnych  do tej pory horyzontów, odkrywania swoich nowych pasji… mamy nadzieje, że sobotnie spotkania to tylko początek nowej przygody.

W prezentacji możliwości żeglowania osób niepełnosprawnych uczestniczyli: Burmistrz Miasta Barlinek Dariusz Zieliński, Prezes Fundacji „Anioły lubią żywioły” dr Marek Lickendorf, Prezes Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bratek”- Zofia Gągało, Komandor Klubu Żeglarskiego „Sztorm” Mariusz Mikołajczyk oraz oczywiście uczestnicy Klubu Samopomocy oraz Uczniowie Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego wraz z opiekunami i rodzicami.

 

SPN „Bratek” - nadesłane

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.