niedziela 4 czerwca 2023r.   imieniny: Bazyliusz, Franciszek, Karol

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
WIEŚCI Z PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 2 ‘’POD TOPOLĄ’’

Wyjazd do Szkółki Leśnej w Moczydle. Wycieczka do lasu to zawsze okazja aby z bliska przyjrzeć się tajemniczemu życiu przyrody. Nasze przedszkolaki  z grup cztero, pięcio i sześciolatków w dniach 21, 22, 23 i 27 września odwiedziły Szkółkę Leśną w Moczydle. Celem wycieczki było poznanie pracy leśniczego oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodności gatunków drzew występujących w polskich lasach.

 

REKLAMA

 

Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się, że las nie sieje się sam i potrzebuje pomocy człowieka. Następnie oglądały małe  sadzonki, z których kiedyś wyrosną potężne drzewa. Odwiedziły Muzeum Leśnictwa oraz zapoznały się z wyglądem i nazwami zwierząt zamieszkującymi nasze lasy. Po spacerze i zajęciach edukacyjnych małych miłośników przyrody czekała miła niespodzianka, każdy przedszkolak oraz panie na zakończenie wycieczki otrzymały w prezencie książki o drzewach.

Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować Pani Karolinie i Magdzie oraz Panom Robertowi, Marcinowi, Krzysztofowi i Jackowi za wzbogacenie wiedzy z edukacji leśnej naszym dzieciom.

 

Akcja Sprzątanie Świata 2022

Po raz kolejny przedszkolaki w trzeci tydzień września zrobili coś dobrego dla matki Ziemi biorąc udział w Akcji Sprzątania Świata - „Wszystkie  śmieci są Nasze”. W czasie tej akcji dzieci wyposażone w foliowe rękawiczki skutecznie oczyszczały otoczenie z odpadów sprawiając, że będzie nam się żyło lepiej oraz zdrowiej. Akcja ta, to nie tylko okazja, żeby posprzątać wokół siebie i usunąć śmieci, ale także ważna działalność edukacyjna, dzięki której zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

 

PM2 - nadesłane

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.