niedziela 4 czerwca 2023r.   imieniny: Bazyliusz, Franciszek, Karol

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
KAJAKARSKI DZIEŃ SPORTU

W minioną środę 28 września br. animatorzy sportu z boiska SP – 1 przy ul. Leśnej (Marek Kurzawski i Mirosław Jankowski), kolejny już raz zorganizowali dużą imprezę rekreacyjno – sportową dla dzieci. Tym razem blisko 200-stu uczniów klas drugich barlineckich podstawówek wzięło udział w radosnej zabawie pn. „DZIEŃ SPORTU NA ORLIKU 2022”.

 

REKLAMA

  

Wydarzenie to dosłownie „za pięć dwunasta” - z uwagi na niezbyt optymistyczne prognozy pogodowe, sugestie rodziców oraz prośby pedagogów – zostało przeniesione i odbyło się w hali sportowej przy ul. Jeziornej.

W poprzedniej, ubiegłorocznej edycji tej imprezy z lokalną dziatwą bawiła się znakomita polska lekkoatletka, specjalistka od biegów średnich, Sofia Ennaoui. Teraz blasku oraz kolorytu temu wydarzeniu dodała doskonała kajakarka, zawodniczka klubu sportowego AZS AWF Gorzów Wlkp., Anna Puławska. Pochodząca z Mrągowa arcymistrzyni wioseł ma w swoim dorobku srebrny i brązowy medal olimpijski ostatnich igrzysk w Tokio. Jest też wielokrotną złotą medalistką mistrzostw świata, mistrzostw Europy (trzy „złota” z sierpnia tego roku w Monachium) i igrzysk europejskich. Do Barlinka przyjechała z Poznania, gdzie obecnie mieszka i jest żołnierzem zawodowym Wojska Polskiego.

Przedmiotowa impreza dla najmłodszych realizowana była przez Fundację Orły Sportu z Pucka w okresie od 17 do 30 września 2022 roku, w 15-tu ośrodkach na terenie całej Polski. Miasto nasze było jedynym na Pomorzu Zachodnim, do którego zawitała, otrzymując jednocześnie finansowe wsparcie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu „Sportowe Wakacje +”. Na hali „Jedynki” rozpoczęła się uroczystą defiladą milusińskich sportowców, prowadzonych przez superkajakarkę Annę Puławską w asyście małej boginki, niosącej zapaloną pochodnię. Znicz ten miał symbolizować ogień z Olimpii (znak igrzysk), pochodzący od promieni słonecznych. Za nimi szły poczty niosące flagi: polską, ukraińską i olimpijską. A potem to już tylko maszerowali drugoklasiści ze swoimi nauczycielkami z: Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „BRATEK”, Niepublicznej Szkoły Podstawowej „RADOSNA”, Publicznych Szkół Podstawowych SP – 4 i SP – 1. Kiedy drużyny zajęły miejsca na parkiecie, ogólnopolski charakter imprezy podkreślił Mazurek Dąbrowskiego. Potem wysłuchano jeszcze – na znak solidarności z dziećmi i całym narodem zza wschodniej granicy, walczącym z rosyjskim barbażyńcą – hymn Ukrainy.
Podczas tego uroczystego otwarcia, wszystkich obecnych na hali (uczniom towarzyszyli licznie rodzice, dziadkowie i rodzeństwo) przywitał burmistrz Barlinka, Dariusz Zieliński, życząc jednocześnie małym sportowcom wspaniałej zabawy. Podobnej treści słowa skierował do obecnych wicedyrektor Mariusz Sieniawski, reprezentujący dyrekcję szkoły z ul. Jeziornej. I zanim głos zabrała znakomita sportsmenka, dzieci na dużym monitorze telewizyjnym obejrzały dwie krótkie relacje z jej mistrzowskich wyścigów o randze światowej i europejskiej.

Oczywiście, że takiej okazji nie można było zmarnować. Kajakarska mistrzyni opowiedziała zebranym o początkach swojej kariery, aż po dzień dzisiejszy. Potem milusińscy słuchacze zadawali sympatycznej zawodniczce pytania, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. A że przed startem na olimpiadzie trzeba przeprowadzić rozgrzewkę, urozmaicone ćwiczenia z medalistką z Tokio były dla dzieci wielką frajda.

Z uwagi na zmianę lokalizacji imprezy, małej korekcie uległ program rozgrywanych konkurencji. Całość odbywała się w układzie stacyjnym, a dziewczynki i chłopcy ćwiczyli na czterech, ręcznych ergometrach kajakarskich, na nożnym ergometrze rowerowym, rzucali do kosza, skakali dosiężnie i w trójskoku z miejsca, rzucali piłką lekarską do tyłu, strzelali i rzucali piłką do bramki oraz ścigali się w workach i na skaczących piłkach. Każda dyscyplina wyzwalała u małych sportowców ogromny zapał i wolę walki, a najwięcej zabawy i emocji towarzyszyło biegom wyścigowym. Nade wszystko jednak prym na hali wiodły ćwiczenia siłowe na ergometrach. Przyrządy te były nieustannie oblegane, a niektóre maluchy siadały na nich po kilka razy. Tutaj dodatkową atrakcją była pomoc Pani Ani, która instruowała i pomagała startującym na tej stacji. Z pomocą służył też jej gorzowski trener klubowy, Marek Zachara, dzięki któremu urządzenia te można było sprowadzić do Barlinka.

W środę na olimpiadzie w hali przy ul. Jeziornej tak naprawdę zwycięzcami byli wszyscy. Każda młodziutka twarz była uśmiechnięta „od ucha do ucha”, a okoliczność taką potęgował jeszcze złoty medal, który na koniec osobiście wręczała każdemu kajakarska mistrzyni. Dodatkowo maluchy otrzymały jeszcze drobne gadżety, a Anna Puławska rozdawała im osobiste fotki z autografem. W podziękowaniu dzieci powiesiły na szyi mistrzyni identyczny, złoty medal, a jedna z klas przekazała swoje rysunki z jej wizerunkiem na tle kajakarskich wyścigów.

Dzień Sportu na Orliku 2022 Barlinek 💪

Opublikowany przez Barlinek24.pl Wtorek, 4 października 2022

„DZIEŃ SPORTU NA ORLIKU 2022” przy ul. Jeziornej zakończył się pizzowym posiłkiem, na którym nie brakowało przepysznych ciast i własnych wypieków. A do finansowych środków na to wydarzenie od Ministerstwa Sportu i Turystyki dołączyła się również Polska Agencja Antydopingowa „POLADA”. Ponadto o uśmiechy i radość milusińskich sportowców zadbali: Gmina Barlinek – burmistrz Dariusz Zieliński, Bartłomiej Karaszewski (Fabryka Okien „BFT”), Paweł Goryński (Firma „GOMETAL”) oraz GBS BANK. Śmiało teraz można powiedzieć, że po środowej imprezie – dla dziewczynek i chłopców z drugich klas barlineckich szkół podstawowych – kajakarstwo sportowe nie jest już żadną tajemnicą.

Pełna fotorelacja z Dnia Sportu (ok. 500 zdjęć) niebawem pojawi się na stronie facebook Orlik Barlinek.

A.K.

Foto: Foto Art Kokocińscy

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.