niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (3)
PO CO KOMU KONSULTACJE?

Jak nie dać się oszukać na „wnuczka” czy na „policjanta”, o tym barlineccy seniorzy mogli się dowiedzieć 05 października w sali widowiskowej BOK. Spotkanie „Bezpieczny senior”, zostało zorganizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Barlinku, Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Komisariat Policji w Barlinku.

 

REKLAMA

 

Zanim jednak rozpoczęła się ta główna część programu, czyli panel dyskusyjny w sprawie bezpieczeństwa osób starszych, krótką prelekcję o podejmowanych życiowych decyzjach wygłosił Łukasz Nieradko. Prelegent zaprosił też na seans filmowy „Bo we mnie jest seks”, po którym głos zabrał zastępca komendanta Komisariatu Policji w Barlinku kom. Krzysztof Nocuń. To właśnie ta część spotkania była dla zgromadzonych seniorów bardzo ciekawa, bowiem po jej zakończeniu nie brakowało pytań padających z sali.

Omówione zostały najczęstsze sposoby działania przestępców, w celu oszukania osób starszych. Wśród nich, szczegółowo opisano metody m.in. na „pomoc społeczną”, „urzędnika”, „gazownię”, „pracowników administracji”, „kominiarza”, „litość” czy też popularnej już wśród oszustów na „wnuczka” i „policjanta”. Oprócz omówienia tych metod, dużo czasu poświęcono na zasady, których trzeba przestrzegać, by uniknąć przestępstwa oszustwa. Spotkaniu towarzyszył słodki poczęstunek, a uczestnicy prelekcji wzięli też udział w losowaniu drobnych nagród rzeczowych.

 

Jacek Słomka

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież