BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 28 stycznia 2023r.   imieniny: Agnieszka, Piotr, Radomir

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
2.125 1 1 1 1 1 Ocena 2.13 (8)
REGULAMIN DO POPRAWKI

W trakcie ostatniej sesji barlineckiej Rady miejskiej, radni zajmowali się m.in. przygotowanym przez burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego, regulaminem korzystania z skateparku. Ten ma być oddany do użytku jeszcze w październiku.

 

REKLAMA

 

W czasie dyskusji okazało się, że gdyby przyjąć regulamin przedstawiony radnym, skatepark czynny byłby tylko około 6. miesięcy w roku. Zabierający głos radni mówili m.in. Michał Antosiewicz - mieszkańcy prosili, aby w miesiącach kwiecień, maj, czerwiec, kiedy dzień jest dłuższy, skatepark był czynny do godziny 20. Cezary Krzyżanowski - powinniśmy dać jak najwięcej przestrzeni czasowej, od 10 do 19 bez wzglądu na miesiące. Tak, aby obiekt był w pełni wykorzystany. Osoby nim zainteresowane czekały na niego wiele lat. Jest to obiekt na miarę 21. wieku.

Bernarda Lewandowska - ten regulamin jest co najmniej zaskakujący. Zapoznałam się z regulaminami skateparków w innych gminach. Tam nie ma ograniczeń czasowych. Podziału na miesiące i godziny. Nie można robić takich rzeczy, jak wyznaczanie czasu. Dlaczego nie od 12. dlaczego nie od 6. rano. Nie rozumień czym jest podyktowane zamknięcie obiektu od listopada do końca marca. Dlaczego obiekt w tym terminie zamykamy. Aby młodzież siedziała przed komputerami i telefonami. W jednym z punktów regulaminu występuje dyskryminacja osób chorych. Trzeba regulamin poprawić, aby był bardziej dostępny dla użytkowników. A zamykanie obiektu na pół roku jest mało poważne.

Mariusz Maciejewski - czy jeżeli ktoś będzie jeździł od listopada do końca marca to rozumiem, że będzie korzystał z skateparku na własną odpowiedzialność. Czy dobrze to rozumiem? Według radnego Sylwestra Łuczaka obiekt nie powinien być wyłączony z użytkowania od 1 listopada do 31 marca. Jeżeli temperatury na to pozwolą, powinno się z niego korzystać. Cezary Michalak - nie ma o co kruszyć kopii. Życie zweryfikuje, jak młodzież będzie z tego korzystać? C. Krzyżanowski - rozumiem, że jest potrzeba pilnego uchwalenia tego regulaminu, chociaż wykonawca coś tam jeszcze musi zrobić. Nie widzę problemu, żeby ten regulamin poprawić i na sesji nadzwyczajnej przyjąć. Bo każdą zmianę powinno się uzgodnić z administratorem tego terenu, a jest nim Szkoła Podstawowa nr 4. Wszyscy wyraziliśmy wolę, żeby ten skatepark był otwarty jak najdłużej. W regulaminie zapisano, że zabrania się korzystania z niego kiedy jest mokro i jest on oblodzony. Powinniśmy przejąć regulamin, który za chwilę nie będzie do poprawy. Mariusz Maciejewski - powinniśmy przyjąć regulamin zaproponowany przez burmistrza. Dla naszego bezpieczeństwa. Jeżeli narzucimy inne terminy, to administrator będzie chciał tam osoby, która będzie tam pilnowała porządku. Kto poniesie odpowiedzialność za inne godziny, niż zaproponował burmistrz? Rafał Szczepaniak - ciężko mi, jako ojcu będzie wytłumaczyć mojemu synowi, dlaczego od listopada do marca nie może tam przyjść i korzystać z skateparku. A jeżeli ma być otwarty pod koniec października i od listopada zamknięty, to jest strzał w kolano.

Dyskusja trwała w powyższym temacie około dwóch godzin. W głosowaniu, radni większością głosów postanowili go nie przyjmować. Tym samym wrócił on do poprawki.

 

Jacek Słomka

 

Komentarze

+1

Guest

Czytam i nie wierzę... zajmują się i tracą czas na rwgulamin który ogranicza czas zabawy dzieciakom.
Skejtpark jest po to żeby szaleć więc urazy złamania są wpisane w tą zabawę i dzieciaki są tego świadome.
Proponuję szanownym Radnym zająć się naprawdę poważnymi problemami dla naszego miasta, np jak i gdzie zorganizować pieniądze na poprawę diagnostyki w naszym szpitalu....
+1

Guest

Cytuję Guest:
Niech postawią przed skateparkiem dodatkowego ochroniarza który w pozostałych godzinach będzie wyganiał dzieci

Moze podzielniki uzytkownikom przypinać.
-11

Guest

Cytuję Guest:
tym razem to burmistrz regulamin napisał :)

Część radnych go poparła.

Pisowski kraj piowskie obyczaje.

Ile w tobie nienawiści.Jak ten tefauen ryje beret ,ale co tam się dziwić jak same programy niskiego lotu.
+8

Guest

Dlaczego w tym naszym kraju do wszystkiego musi być zatwierdzony regulamin? Przecież najczęściej i tak nie są później przestrzegane. Dlaczego nie można po prostu zaufać rozsądkowi użytkowników różnych obiektów? Czy naprawdę ktoś będzie taki głupi żeby jeździć po oblodzonym skateparku? A czy oblodzenie nie może zdarzyć się w kwietniu? Wypadki będą się zdarzały zawsze i żadne regulaminy i ograniczenia czasowe im nie zapobiegną.
+11

Guest

hahaha stróż taki sam jak ostatnio na jedynce kiedy staraliśmy się o skatepark?
był przez 2 tygodnie, za to teraz jest parking...
mam nadzieję że tym razem nie będą przychodzić rodzice żeby dzieci mogły sobie pojeździć na rowerze niszcząc przy tym sklejkę w każdym miejscu.

Guest

Cytuję Guest:
Z tym czasem to głupota. Nigdzie nie ma limitów czasowych. Nikt nie prosił żeby był na terenie szkoły . A może ogrodzić i zamknąć tak jak płać zabaw przy szkole. Ktoś chyba zapomniał że to z budżetu obywatelskiego powstało. Wielcy radni tylko siarę z siebie robicie. Wstyd i żenada..

od kilku dni widzę po 22.00 mocno oświetlony skatepark. Jeszcze bez szumu desek, jeszcze zamknięty i bez dzieciaków ale świeci się jak najlepszy przystanek autobusowy. Dwa maszty z lampami pozwolą na zabawę od rana do nocy. To stróż obiektu, swoimi kluczami, powinien dziękować za zabawę uczestnikom nadwyrężania torów, to zgaszane po 22.00 światła powinny kończyć wyzwania dnia i tygodnia. Będzie pięknie, o ile dorośli dorosną i zaczną patrzeć na otoczenie przez pryzmat swobód i radości a nie tarczy na swoje cztery litery
+11

Guest

Cytuję Guest:
Z tym czasem to głupota. Nigdzie nie ma limitów czasowych. Nikt nie prosił żeby był na terenie szkoły . A może ogrodzić i zamknąć tak jak płać zabaw przy szkole. Ktoś chyba zapomniał że to z budżetu obywatelskiego powstało. Wielcy radni tylko siarę z siebie robicie. Wstyd i żenada..

Dokładnie tak, przecież ideą budżetu obywatelskiego powinna być przede wszystkim dostępność dla wszystkich mieszkańców. W Barlinku jak zwykle pod klucz!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.