Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI


 piątek 29 marca 2024r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

Szkoła Kierowców EFEKT

Mariusz Kuziel - Lewica

BARLINEK W NASZYCH SERCACH - Koalicja Obywatelska

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

A A A
2.1666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 2.17 (6)
TAK TRAKTUJE SIĘ ZMARŁYCH I ICH RODZINY

W czerwcu bieżącego roku w artykule „Administrator udaje, że nie widzi?”, pisaliśmy o kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Jaromierkach. Za sprawą radnego Cezarego Krzyżanowskiego, poruszyliśmy temat płytek, które odpadły z jednej z jego ścian. Okazuje się, że po ponad roku, bo płytki odpadły już w 2021 roku, nic w tym temacie nie zrobiono.

 

REKLAMA

 

Tym razem do tematu wracamy za sprawa byłego mieszkańca Barlinka, który ma tam pochowanych bliskich. Oto co pisze do naszej redakcji:

 

„Przyjeżdżam do mojej rodzinnej miejscowości dwa razy w roku. Jednym z takich przyjazdów, jest przyjazd na Wszystkich Świętych w listopadzie. Chciałbym zwrócić uwagę na stan techniczny kolumbarium w Jaromierkach. Od wielu wielu miesięcy administrator nekropoli nie może znaleźć kogoś, kto przyklei kilka płytek. To wstyd, że tak traktuje się zmarłych tam pochowanych i ich rodziny. Dzwoniłem do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i obiecano mi, że płytki zostaną przyklejone przed tegorocznym świętem. Nic takiego się nie stało. A przecież na funkcjonowanie cmentarza pobierane są opłaty. Czy tak trudno płytki przykleić? Czy administratorowi nie jest wstyd? Takie samo pytanie kieruję do władz miasta. Nie godzi się tak traktować rodzin, którzy mają tam pochowanych swoich bliskich.”

Tyle w liście od byłego mieszkańca Barlinka. Jaka będzie reakcja administratora cmentarza? Za jakiś czas sprawdzimy. Prezentujemy też odpowiedź, jaką w tej sprawie w czerwcu 2022 roku otrzymał radny Cezary Krzyżanowski.

 

„…informuję, iż specyfikacja techniczna obiektu wykonana została w sierpniu 2021 roku. Z uwagi na konieczność wysuszenia nasiąkniętych, zawilgoconych elementów kolumbarium przed podjęciem prac, termin został przesunięty na bieżący rok. Specyfikacja techniczna kolumbarium i kosztorys zaktualizowane zostały w marcu 2022 roku i aktualnie administrator cmentarzy komunalnych - Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Barlinku — prowadzi rozeznanie cenowe w celu wybrania najbardziej korzystnej oferty na wykonanie tego zadania.”

Jacek Słomka

 

Komentarze

+5

Guest

Cytuję Guest:
karygodne, partactwo wstyd tyle czasu!!!! to o czymś świadczy - ktoś spartaczył niech w ramach reklamacji naprawia.

przyjdzie wreszcie zza grobu i będzie się upominać - jak ty szanujesz tak ciebie będą szanować w tym stanie
+13

Guest

Ciekawy jestem, jak wyglada sprawa z pobieraniem opłat za umieszczenie tam urny. Bo pieniążki napewno przytulone a później się „bujajcie”
+10

Guest

Ze zdjęcia widać , że okładzinę wykonał wyjątkowy partacz i fuch-men (wystarczy zwrócić uwagę na to jak nałożony jest klej)!. Co do jakości użytego materiału nie wypowiadam się ponieważ nie widziałem tego w naturze , tylko bazuje na fotografii.
+11

Guest

Z tego co widzę na zdjęciu, technologia wykonania płytek budzi moje zastrzeżenia. Powierzchnia pod płytki ma brak zabezpieczenie wodnego. Dodatkowo widać, że klej użyty do klejenia płyt, jest nie odpowiedni.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież