Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
4.8 1 1 1 1 1 Ocena 4.80 (15)
50. ROCZNICA WODOWANIA M/S ''BARLINEK''

Sygnał wywoławczy SQCO. Załoga, składająca się z czternastu osób. Moc – 900 KM(662 kW), prędkość – 11,4w, klasa – PRS. Numer identyfikacyjny statku 7303451. Zasięg pływania: 3000 Mm. Długość całkowita: 59,80 m, szerokość: 10,22 m. Zanurzenie: 4,20 m. Tak w skrócie, prezentuje się jednostka m/s „Barlinek”.

 

REKLAMA

 

Dziś 11 listopada, mija dokładnie 50 lat od wodowania statku w Stoczni „Wisła” w Gdańsku. Ten masowiec, ale również i drobnicowiec zbudowany dla PŻM, został ukończony i przekazany armatorowi 30 czerwca 1973 i wszedł do eksploatacji w transporcie tarcicy do Anglii w czarterze firmy Paged. Statek zmieniał armatorów (i nazwy) kilkukrotnie. W latach dwutysięcznych, jak podają źródła, nikt nie chciał już do kupić i został porzucony na jednej z angolskich plaż.

Matką chrzestną m/s „Barlinek”, była Przewodnicząca Rady Zakładowej Zakładów Przemysłu Drzewnego w Barlinku, Halina Garbacz. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu i wysłuchania wspomnień sprzed pięćdziesięciu lat. 

 

M.Przybylska

 

  

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież