Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
4.8571428571429 1 1 1 1 1 Ocena 4.86 (7)
NIEPODLEGŁA OD 104 LAT

Narodowe Święto Niepodległości, którego 104. rocznica przypada w tym roku, to jedno z najważniejszych polskich świąt państwowych. Obchodzone corocznie 11 listopada, dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach zaborów, wszystko się zmieniło i Polska powróciła na mapę świata.

 

REKLAMA

  

Nie stałoby się tak, gdyby nie „ojcowie niepodległości” czyli Ignacy Daszyński, Roman Dmowski, Wojciech Korfanty, Ignacy Paderewski, Józef Piłsudski i Wincenty Witos. Cała Polska, obchodzi to święto na różne sposoby. Przede wszystkim, są to uroczystości o charakterze wojskowym, jednak nie brakuje koncertów, wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”, biegów ulicznych, spektakli. Organizowane są też marsze, gry miejskie i spacery historyczne po miejscach pamięci. W Barlinku, było raczej tradycyjnie. W kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, odprawiono mszę św. w intencji Ojczyzny, po której dalsze uroczystości odbyły się pod obeliskiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam po odśpiewaniu hymnu, w obecności pocztów sztandarowych, wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele samorządów, szkół, instytucji i stowarzyszeń. Wartę pod pomnikiem pełnili harcerze z Harcerskiego Szczepu Puszczy Barlineckiej.

 

M.Przybylska

 

 

  

Komentarze

Guest

Brawo ! mieszkańcy Barlinka i całej Gminy,potrafimy w takich sytuacjach się zjednoczyć i oddać hołd którym zawdzięczamy wolność. Pięknie i licznie świętowaliśmy, Niech inni wzorują się na nas.Tak trzymajmy !!!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.