sobota 26 listopada 2022r.   imieniny: Delfin, Konrad, Sylwester

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
4.2857142857143 1 1 1 1 1 Ocena 4.29 (7)
NIEPODLEGŁOŚĆ, POKÓJ, WOLNOŚĆ, ŚWIAT BEZ WOJEN

Stu mieszkańców gminy Barlinek, w sto czwartą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, spotkało się na Rynku Miejskim, by zatańczyć wspólnie poloneza. W ten właśnie sposób, od dziesięciu lat w Barlinku czci się powrót naszego kraju do wolności po 123 latach zaborów.

 

REKLAMA

  

Poloneza, tradycyjnie już można powiedzieć, rozpoczęła para w składzie Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński oraz prezes Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Maria Mitek. Dzisiejsze wydarzenie, różniło się nieco od poprzednich edycji. Na zakończenie bowiem, głos zabrał burmistrz, który wspominając o różnych formach świętowania, powiedział, że razem w biało – czerwonymi balonami, puszczamy w świat życzenia dla Polski i świata. Były to hasła „Niepodległość”, „Pokój”, „Wolność” i „Świat bez wojen”.

 

„Poloneza dla niepodległej” zorganizowali Barlinecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Burmistrz Barlinka oraz Barlinecki Ośrodek Kultury. Warto w tym miejscu przypomnieć, a jak wspomnieliśmy wcześniej, to już dziesiąty polonez, że jego inicjatorami właśnie te dziesięć lat temu, byli Teatr „Wiatrak” i Stowarzyszenie „Plantacja Wyobraźni”.

 

M.Przybylska

 

  

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.