wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

2.75 1 1 1 1 1 Ocena 2.75 (4)
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

W dniu 3 grudnia 2022r o godzinie 10.00 rozpoczął się Mikołajkowy Turniej Szachowy w Europejskim Centrum Spotkań w Barlinku. Turniej został zorganizowany przez Klub Szachowy LASKER Barlinek i Barlinecki Ośrodek Kultury.

Patronat honorowy nad turniejem szachowym objął Andrzej Jędrzejak dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury. Zawody szachowe zostały rozegrane w dwóch grupach wiekowych dla szkół podstawowych tj. grupa A - uczniowie klas I-III. Natomiast grupa B uczniowie klas IV-VIII. W turnieju  uczestniczyło 15 zawodników z LASKERA Barlinek oraz mieszkańcy Barlinka. Na turniej nie dojechała drużyna w 10 osobowym składzie z LASKERA Przelewice, która była zaproszona. Turniej szachowy został rozegrany na dystansie 9 rund po 10 minut dla każdego zawodnika. Kojarzenie systemem szwajcarskim. Sędzią zawodów był prezes Klubu LASKER Krzysztof Wolski.

Po ukończeniu 9 rundy poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych grupach. W grupie klas IV - VIII zwyciężył Natan Karwecki uzyskując 8 punktów. Drugie miejsce zajął Seweryn Podyma uzyskując 7,5 punktu. Natan Karwecki przegrał tylko jedną partię z kolegą Sewerynem Podyma. Trzecie miejsce zajął Michał Landziński uzyskując 7 punktów. Wszyscy zawodnicy z LASKERA Barlinek. Czwarte miejsce zajął Franek Młynik, który był faworytem do wygrania tego turnieju. Piąte miejsce zajął Ieremiasz Skowron. Natomiast szósty był Piotr Nowik. W grupie klas I -III zwyciężył Gracjan Koziołek, który zdobył 6 punktów. Drugie miejsce zajął Mateusz Skowron a trzecie zajął Wiktor Ożóg. Mateusz i Wiktor zdobyli tą samą ilość punktów tj po 4 punkty. Mateusz Skowron posiadał lepszy buholtz - dodatkowa punktacja i dlatego zdobył drugie miejsce. Najlepszą dziewczyną turnieju została Hania Kwieciszewska a najmłodszym zawodnikiem turnieju był Mikołaj Bednarek lat 7.

W tym samym czasie trwał turniej dla 6 seniorów, którzy grali towarzysko kibicując młodym szachistom.

Zwycięzcom wręczono puchary, medale oraz maskotki ufundowane przez Barlinecki Ośrodek Kultury. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale za uczestnictwo w turnieju Mikołajkowy. Podczas trwania turnieju szachowego dzieci miały zapewniony bufet z napojami i słodyczami. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia.