BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 środa 1 lutego 2023r.   imieniny: Brygida, Ignacy, Paweł

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4)
''PO CO NAM TAKI POWIAT?''

Można powiedzieć, że tematem dyżurnym praktycznie każdej sesji Rady Miejskiej, jest sytuacja barlineckiego szpitala. A jeżeli już nie mówi się o nim na sesji, to dyskutuje w czasie prac komisji RM.

 

REKLAMA

W trakcie ostatniej sesji RM w minionym roku, mówiono również o szpitalu. Najpierw głos w jego sprawie zabrał mieszkaniec Barlinka, Mirosław Przyborowski. Jakiś czas po nim, o szpitalu, jego finansowaniu, podejściu drugiego właściciela, powiatu myśliborskiego mówił burmistrz Dariusz Zieliński. Z jego strony padły między innymi pytania – „Po co nam taki powiat?”, „Może poprosić o odpowiedzi na te pytania, mieszkańców gminy?”.

 

„…Może sformalizujemy ten temat w formie podjęcia uchwały w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Gminy Barlinek. Czy jest Pan/Pani za zmianą granic administracyjnych Gminy Barlinek polegającą na odłączeniu Gminy Barlinek od powiatu Myśliborskiego?...”

 

Wypowiedź M.Przyborowskiego rozpoczyna się w 18. minucie, a burmistrza D.Zielińskiego w 59 minucie transmisji.

 

Jacek Słomka

 

 

Komentarze

+4

Guest

Cytuję Guest:
czytając te posty mam duże wątpliwości co do przyszłości Barlinka i jak go postrzegają mieszkańcy naszej gminy. Te wpisy że Myślibórz decyduje co się dzieje w Barlinku jest kompletną bzdurą, zadania powiatu i gminy są inne to gmina ustala plany zagospodarowania przestrzennego, ma możliwości pozyskania inwestorów, ustala podatek od nieruchomości ( zwolnienia też ) oraz kształtuje politykę mieszkaniową, socjalną, zdrowotną, prowadzi inwestycje, odpowiada za bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy. Powiat ma szkołę na górce, poradnię i kilka dróg powiatowych na terenie gminy zastanawiam się jak może powiat wpływać na samorząd gminny i Burmistrza ( nie ma żadnej podległości), co się tyczy szpitala jest to spólka z o.o. i pamiętać należy że decyzję w tej sprawie podjęła Rada Miejska w Barlinku w 2015r. to była decyzja przemyślana i z pełną odpowiedzialnością ( proszę oddzielić wsparcie inwestycji od przejęcia udziałów własnościowych w prawie 100%), trzeba również nadmienić że wtedy szpital generował zysk około 500 tys zł. Obecna sytuacja szpitala jest tragiczna, po siedmiu latach zarządzania szpitalem ( ta sama ekipa Burmistrz, Przewodniczący RM ) generujemy stratę dziesiątki milionów złotych, czyja wina oczywiście że powiatu, NFZ, sytemu, itp. są to moje przemyślenia i jak ma być "wielki" Barlinek to do roboty włodarze miasta i Radni, nie szukajcie winnych, bo takie wrzuty burmistrza na sesji nic nie dają tylko pogrążają tą władzę pozdrawiam

Nie 100% tylko 99% bo twoja logika jest jakaś nie na miejscu. Gdyby gmina przejęła 100% to Powiat wyleciałby ze spółki jako udziałowiec. Taki piękny poemat napisałeś by wybarwić Powiat a tu niestety zonk!
"Prawie 100%" Udziały podaję się w ujęciu procentowym, szpital miał kilka tysięcy udziałów po określonej kwocie, Powiat zchował jeden udział ZONK !!!!

Co nie zmienia postaci rzeczy, że wciąż jest udziałowcem!!!
-3

Guest

czytając te posty mam duże wątpliwości co do przyszłości Barlinka i jak go postrzegają mieszkańcy naszej gminy. Te wpisy że Myślibórz decyduje co się dzieje w Barlinku jest kompletną bzdurą, zadania powiatu i gminy są inne to gmina ustala plany zagospodarowania przestrzennego, ma możliwości pozyskania inwestorów, ustala podatek od nieruchomości ( zwolnienia też ) oraz kształtuje politykę mieszkaniową, socjalną, zdrowotną, prowadzi inwestycje, odpowiada za bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy. Powiat ma szkołę na górce, poradnię i kilka dróg powiatowych na terenie gminy zastanawiam się jak może powiat wpływać na samorząd gminny i Burmistrza ( nie ma żadnej podległości), co się tyczy szpitala jest to spólka z o.o. i pamiętać należy że decyzję w tej sprawie podjęła Rada Miejska w Barlinku w 2015r. to była decyzja przemyślana i z pełną odpowiedzialnością ( proszę oddzielić wsparcie inwestycji od przejęcia udziałów własnościowych w prawie 100%), trzeba również nadmienić że wtedy szpital generował zysk około 500 tys zł. Obecna sytuacja szpitala jest tragiczna, po siedmiu latach zarządzania szpitalem ( ta sama ekipa Burmistrz, Przewodniczący RM ) generujemy stratę dziesiątki milionów złotych, czyja wina oczywiście że powiatu, NFZ, sytemu, itp. są to moje przemyślenia i jak ma być "wielki" Barlinek to do roboty włodarze miasta i Radni, nie szukajcie winnych, bo takie wrzuty burmistrza na sesji nic nie dają tylko pogrążają tą władzę pozdrawiam

Nie 100% tylko 99% bo twoja logika jest jakaś nie na miejscu. Gdyby gmina przejęła 100% to Powiat wyleciałby ze spółki jako udziałowiec. Taki piękny poemat napisałeś by wybarwić Powiat a tu niestety zonk!
"Prawie 100%" Udziały podaję się w ujęciu procentowym, szpital miał kilka tysięcy udziałów po określonej kwocie, Powiat zchował jeden udział ZONK !!!!
+5

Guest

Cytuję Guest:
czytając te posty mam duże wątpliwości co do przyszłości Barlinka i jak go postrzegają mieszkańcy naszej gminy. Te wpisy że Myślibórz decyduje co się dzieje w Barlinku jest kompletną bzdurą, zadania powiatu i gminy są inne to gmina ustala plany zagospodarowania przestrzennego, ma możliwości pozyskania inwestorów, ustala podatek od nieruchomości ( zwolnienia też ) oraz kształtuje politykę mieszkaniową, socjalną, zdrowotną, prowadzi inwestycje, odpowiada za bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy. Powiat ma szkołę na górce, poradnię i kilka dróg powiatowych na terenie gminy zastanawiam się jak może powiat wpływać na samorząd gminny i Burmistrza ( nie ma żadnej podległości), co się tyczy szpitala jest to spólka z o.o. i pamiętać należy że decyzję w tej sprawie podjęła Rada Miejska w Barlinku w 2015r. to była decyzja przemyślana i z pełną odpowiedzialnością ( proszę oddzielić wsparcie inwestycji od przejęcia udziałów własnościowych w prawie 100%), trzeba również nadmienić że wtedy szpital generował zysk około 500 tys zł. Obecna sytuacja szpitala jest tragiczna, po siedmiu latach zarządzania szpitalem ( ta sama ekipa Burmistrz, Przewodniczący RM ) generujemy stratę dziesiątki milionów złotych, czyja wina oczywiście że powiatu, NFZ, sytemu, itp. są to moje przemyślenia i jak ma być "wielki" Barlinek to do roboty włodarze miasta i Radni, nie szukajcie winnych, bo takie wrzuty burmistrza na sesji nic nie dają tylko pogrążają tą władzę pozdrawiam

Nie 100% tylko 99% bo twoja logika jest jakaś nie na miejscu. Gdyby gmina przejęła 100% to Powiat wyleciałby ze spółki jako udziałowiec. Taki piękny poemat napisałeś by wybarwić Powiat a tu niestety zonk!!
+12

Guest

czytając te posty mam duże wątpliwości co do przyszłości Barlinka i jak go postrzegają mieszkańcy naszej gminy. Te wpisy że Myślibórz decyduje co się dzieje w Barlinku jest kompletną bzdurą, zadania powiatu i gminy są inne to gmina ustala plany zagospodarowania przestrzennego, ma możliwości pozyskania inwestorów, ustala podatek od nieruchomości ( zwolnienia też ) oraz kształtuje politykę mieszkaniową, socjalną, zdrowotną, prowadzi inwestycje, odpowiada za bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy. Powiat ma szkołę na górce, poradnię i kilka dróg powiatowych na terenie gminy zastanawiam się jak może powiat wpływać na samorząd gminny i Burmistrza ( nie ma żadnej podległości), co się tyczy szpitala jest to spólka z o.o. i pamiętać należy że decyzję w tej sprawie podjęła Rada Miejska w Barlinku w 2015r. to była decyzja przemyślana i z pełną odpowiedzialnością ( proszę oddzielić wsparcie inwestycji od przejęcia udziałów własnościowych w prawie 100%), trzeba również nadmienić że wtedy szpital generował zysk około 500 tys zł. Obecna sytuacja szpitala jest tragiczna, po siedmiu latach zarządzania szpitalem ( ta sama ekipa Burmistrz, Przewodniczący RM ) generujemy stratę dziesiątki milionów złotych, czyja wina oczywiście że powiatu, NFZ, sytemu, itp. są to moje przemyślenia i jak ma być "wielki" Barlinek to do roboty włodarze miasta i Radni, nie szukajcie winnych, bo takie wrzuty burmistrza na sesji nic nie dają tylko pogrążają tą władzę pozdrawiam
+3

Guest

Cytuję Guest:
Podziękujemy Radnym którzy wzięli szpital na kark gminy a teraz szukają rozwiązania. Panowie kończcie. Przewodniczący idzie do powiatu i zostawia chłopców na odszczal. Brawo.


Kaktus mi urośnie na czole jak puszczę Meciejkę do Powiatu!!! Za wszelką cenę nie można do tego dopuścić
+15

Guest

Od kilku lat zastanawiałam się czy nasi włodarze nie widzą, że jesteśmy 'dojeni' przez Myslibórz i dlaczego na to pozwalają. Nasze miasteczko 'ginie', niegdyś tętniące życiem a teraz proszę sobie samemu odpowiedzieć. Miasto z potencjałem niestety nie wykorzystanym, młodzi nie widzą tu przyszłości zresztą sama myślę o zmianie miejsca zamieszkania tak aby moje dzieci mogły się w przyszłości rozwijać, spełniać zawodowo i żeby po prostu miały szansę. Pocieszające jest to, że wreszcie temat o którym 'mówi się' w Barlinku został poruszony na forum a temat 'dojnej krowy' :na reszcie mam nadzieję z sukcesem się zakończy pozytywnie dla nas.
Lepiej późno niż wcale
+17

Guest

To jest ważny temat dla przyszłości Barlinka. Jeśli nie jest początkiem kampanii wyborczej, powinniśmy się tym zainteresować.
Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć jak powiat zrobił z nas przez ostatnie blisko 25 lat prawdziwą prowincję? Miasto, które miało najwyższy potencjał ekonomiczny, stało się nikomu nie potrzebne. Zlikwidowano i sprzedano wszystko co się da (powiatowa została już tylko „górka” i drogi w opłakanym stanie). Przez wiele lat zrobiono tylko rondo w kierunku Jaromierek (również z finansowym udziałem gminy), kawałek drogi do Płonna i kawałek w kierunku Ożar. To wszystk na co ich stać przez 10 lat? Miasto samo w sobie się rozwija, mieszkania, domy, usługi, czy kolejne hale istniejących firm. Ale za tym rozwojem nie idzie w parze choćby rozwój infrastruktury, szkolnictwa branżowego, czy opieki zdrowotnej. Jest wręcz przeciwnie. Powiat jest dla nas hamulcem.
Może na prawdę jest to czas, aby zacząć o tym dyskutować? Dziwi mnie tak niska liczba komentarzy, brak dyskusji o argumentach za i przeciw. Jesteśmy jedynym w Polsce powiatem z trzema równorzędnymi miastami…
Odłączenie się od powiatu będzie szalenie trudne, ale nawet jeśli nic z tego nie wyjdzie- warto podjąć temat, niezadowolenie społeczne jest ogromne i ciągle rośnie. Niech oni to w końcu zrozumieją.
Teraz panie burmistrzu, jakie są perspektywy po ewentualnym odłączeniu się? Pójdziemy pod Pyrzyce lub Choszczno? Czy to nie będzie „z deszczu pod rynnę”? Stworzenie miasta na prawach powiatu z 18 tys mieszkańców nie wchodzi w grę, choć było by „prestiżowo”. Najlepszym rozwiązaniem jest powiat barlinecki z Pelczycami, Przelewicami i Nowogródkiem, ale dzisiaj to tez nie wchodzi w grę, bo im wszystkim jest dobrze, a z nami na pewno nie będzie im lepiej.
+12

Guest

Podziękujemy Radnym którzy wzięli szpital na kark gminy a teraz szukają rozwiązania. Panowie kończcie. Przewodniczący idzie do powiatu i zostawia chłopców na odszczal. Brawo.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.