Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 12 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Euzebiusz, Feliks

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
ZE SŁOWNIKA ARTYSTÓW NOWEJ MARCHII

25 stycznia Muzeum Regionalne, zainaugurowało przypadające na tej rok obchody 745-lecia uzyskania praw miejskich przez Barlinek. W tym dniu, odbyło się spotkanie z Błażejem Skazińskim, kierownikiem Delegatury WUOZ w Gorzowie Wlkp.

 

REKLAMA

 

Prelekcja, którą poprowadził, nosiła temat „Barlinek i okolice. Materiały do słownika artystów Nowej Marchii”. Zgromadzeni goście mieli okazję poznać artystów, których projekty na stałe wpisały się w architekturę miasta. Była więc mowa o m.in. Mateuszu Merianie, autorze pierwszej ryciny naszego miasta, rodzinie Dülfer, która zbudowała Pałacyk Cebulowy, Hansie Dammannie projektancie pomnika „Poległych na frontach I wojny światowej”, czy też Knucie Akerbergu projektancie barlineckiej fontanny na Rynku Miejskim, i wielu innych.

To nie ostatnie spotkanie dotyczące jubileuszu 745-lecia miasta w barlineckim muzeum. W tym roku, jest zaplanowanych jeszcze kilka wystaw i prelekcji, o czym Państwa będziemy informowali.

 

M.Przybylska

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież