Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI


 piątek 29 marca 2024r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

Szkoła Kierowców EFEKT

Mariusz Kuziel - Lewica

BARLINEK W NASZYCH SERCACH - Koalicja Obywatelska

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

A A A
2 1 1 1 1 1 Ocena 2.00 (17)
JÓZEF WAWRZYNIAK HONOROWYM OBYWATELEM BARLINKA

W tym roku, mija 745 lat od momentu nadania aktu lokacyjnego naszemu miastu. W 1278 roku, a dokładnie 25 stycznia, jego pierwszym „burmistrzem” został Henryk Toyte. W nawiązaniu do tamtych wydarzeń, odczytaniem aktu oraz krótkim rysem historycznym przygotowanym przez Muzeum Regionalne w Barlinku, 27 stycznia na sali widowiskowej BOK, rozpoczęto świętowanie Jubileuszu. W części oficjalnej uroczystości, wręczone zostały nagrody i wyróżnienia.

 

REKLAMA

 

Uchwałą Rady Miejskiej w Barlinku z dnia 29 XII 2021 roku tytuł „Honorowego Obywatela Miasta Barlinek” został przyznany pośmiertnie Józefowi Wawrzyniakowi. Tytuł odebrała żona, Janina Wawrzyniak.

W uznaniu zasług dla rozwoju Pomorza Zachodniego uchwałą nr 1/22 z dnia 5 stycznia 2022 roku Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego nadał Złotą Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego Brygidzie Liśkiewicz.

Uchwałami Rady Miejskiej w Barlinku z dnia 29 XII 2022 roku medale „Za zasługi dla Barlinka” zostały przyznane:                                 

  • Dorocie Kowalskiej
  • Joannie Solińskiej
  • Elżbiecie Kusej
  • Stanisławowi Rewersowi
  • Ludwikowi Lackowskiemu

Uroczystość poprowadziła Anna Adamiok. W części artystycznej wystąpił zespół muzyczny z Choszczna w składzie: Magdalena Borowiecka, Tomasz Woś, Mateusz Jarosz oraz Dariusz Kamiński.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

+30

Guest

Mnie się wydaje, że nie tylko prywatny czas warto doceniać i podkreślać. Pod warunkiem, że jest to bezsprzeczne osiągnięcie i wartość dla ogółu. W tym przypadku trudno to uznać. Nie wszyscy z nagrodzonych ten warunek spełniają. I niestety takie przyznawanie "medali" obniża wartość takiego wyróżnienia dla każdego, kto je otrzymał lub otrzyma.
+37

Guest

Nie wiem jak te wysokie i zaszczytne wyróżnienia wogóle skomentować,ale nasuwa mi się jeden wniosek że mamy do czynienia z takim ciałem od przyznawania tych wszystkich tytułów jak towarzystwo wzajemnej adoracji,bo ja rozumiem jeżeli ktoś angażuje swój prywatny czas na to aby rozwijać i osiągać jakieś wielkie cele społeczne,kulturalne,gospodarcze,nie tylko w wymiarze lokalnym ale i też regionalnym z korzyścią dla wszystkich jej mieszkańców to tak, jak najbardziej wyróżnienia się należą i nie od jakiejś tam władzy ale bezpośrednio od suwerena czyli lokalnej społeczności płynącej która widzi ocenia weryfikuje i nobilituje w sposób w demokracji przyjęty.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież