niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
4.5714285714286 1 1 1 1 1 Ocena 4.57 (7)
PRACE NA NIEPODLEGŁOŚCI ROZPOCZĘTE

Na początku tego tygodnia, oficjalnie rozpoczęły się roboty, dotyczące zadania „Przebudowa drogi – budowa zatok autobusowych przy ul. Niepodległości – Rynek w Barlinku”. Z związku z tym, prosimy kierowców o zwracanie uwagi na wprowadzone w tym miejscu oznakowanie.

 

REKLAMA

 

Tymczasowa organizacja ruchu to m.in. ograniczona w tym miejscu prędkość do 40km/h. Przypomnijmy, że zaplanowana przebudowa ma na celu poprawę bezpieczeństwa, w tym m.in. w zakresie poprawy warunków funkcjonowania zbiorowej komunikacji miejskiej.

Zakres prac obejmuje: na ulicy Niepodległości: wykonanie dwóch zatok autobusowych, przebudowę ciągów pieszych, przebudowę przejścia dla pieszych, przebudowę oświetlenia z linią zasilającą, przesunięcie lam doświetlających przejście dla pieszych, przebudowę instalacji teletechnicznej; na ulicy Rynek: przebudowa skrzyżowania – wjazd na ulicę Niepodległości, wykonanie nowych miejsc postojowych.  Koszt tego zadania to ok. 646.368,02 zł brutto.

 

 Grafika: Urząd Miejski w Barlinku

 

Z utrudnieniami, zarówno kierowcy jak i piesi, muszą się liczyć do 31 maja 2023r., bowiem na ten czas zaplanowano zakończenie realizacji zadania.

W sprawie prac budowlanych przy ul. Niepodległości, otrzymaliśmy też odpowiedź z Ratusza na zadane przez nas pytania:

  • prace rozpoczęły się dnia 6.02.2023 r. od wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu,
  • zmniejszenie prędkości z 50 km/h na 40km/h oraz wprowadzono zakaz wyprzedzania i na odcinku prowadzonych robót ruch musi być jednostronny,
  • po stronie prowadzonych prac  na jezdni wystąpią utrudnienia, druga strona jezdni nie będzie stwarzała utrudnień,
  • na obecny zakres prac wprowadzono III etap organizacji ruchu, przy realizacji kolejnych prac zostanie wprowadzony II etap  a przy pracach na rynku I etap.

 

Jacek Słomka 

 

 

Komentarze

-5

Guest

Cytuję Guest:
Projekt zniszczenia tego pięknego skwerku i oazy zieleni w centrum miasta to jest po prostu kretyństwo. Akcja betonowania Barlinka ma się dobrze. Jestem ciekawy co jeszcze wymyślą do zabetonowania? Bo na pewno nikt nie wpadnie na pomysł , żeby ponaprawiać drogi gminne i tam zużyć tak ukochany beton.

Żeby już asfalt od betonu nie odróżniać. :-*
+11

Guest

Interesujące. 646k za dwie zatoki autobusowe, przebudowę ciągów pieszych, przebudowę przejść, przebudowę oświetlenia z linią zasilajacą, przesunięcie lamp doświetlających przejście, przebudowę telefonii, przebudowę skrzyżowania i nowe parkingi, a zalanie betonem skateparku na górnym tarasie kosztowało 773k. Albo cena betonu na rynku wystrzeliła ostatnio o kilkaset %, albo ktoś grubo nabija sobie kieszeń
-3

Guest

Projekt zniszczenia tego pięknego skwerku i oazy zieleni w centrum miasta to jest po prostu kretyństwo. Akcja betonowania Barlinka ma się dobrze. Jestem ciekawy co jeszcze wymyślą do zabetonowania? Bo na pewno nikt nie wpadnie na pomysł , żeby ponaprawiać drogi gminne i tam zużyć tak ukochany beton.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież