Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 25 września 2023r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
4.5 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (6)
WÓZ KĄPIELOWY I INNE MODELE

Czy słyszeliście kiedyś Państwo o czymś takim jak „wóz kąpielowy”? Były to takie, można powiedzieć – domy na kółkach, które służyły za przebieralnie. Taki wóz wtaczano do wody i bezpośrednio z niego można było wskoczyć w morskie fale. Nie wypadało bowiem w XVIII i XIX wieku, by damy po kąpieli z przylegającym do ciała strojem, pokazywały się mężczyznom.

 

REKLAMA

  

Tak więc wychodziły z wody wprost do takiego wozu, gdzie mogły się przebrać. Z resztą kąpiele w morzu dawniej traktowane było jako zabieg leczniczy, a nie tak jak dziś, jako rozrywka. Takich i innych ciekawostek, można było dowiedzieć się 10 lutego w Muzeum Regionalnym w Barlinku. Tego dnia, odbyło się spotkanie z Zygmuntem Kargiem, który buduje modele pojazdów konnych.

Oprócz prelekcji, można było obejrzeć i poznać tajemnice 18 modeli, które jeszcze przez niecały miesiąc będzie można oglądać w muzeum. Wśród nich oprócz wspomnianego wozu kąpielowego, są też m.in. ambulans, śmieciarka, wóz pocztowy i wóz Drzymały. Wystawę zaplanowano do 02 marca.

 

M.Przybylska

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.