SEWD Centrum Drewna

sobota 20 kwietnia 2024r.   imieniny: Agnieszka, Czesław, Czech

4.2 1 1 1 1 1 Ocena 4.20 (5)
UDANY WYJAZD MŁODYCH SZACHISTÓW NA TURNIEJ W PRZELEWICACH

W dniu 13 lutego 2023r o godzinie 10.00 rozpoczął się Turniej Szachowy w Przelewicach. Turniej został zorganizowany przez Klub Szachowy LASKER Przelewice. Zawody szachowe zostały rozegrane w dwóch grupach wiekowych dla szkół podstawowych tj. grupa A - uczniowie klas I-III.

Natomiast grupa B uczniowie klas IV-VIII. W turnieju  uczestniczyło 7 zawodników z LASKERA Barlinek. Tym razem na udział namówiono najmłodszych zawodników jak Mikołaj Bednarek, Wiktor Ożóg i Franciszek Wiśniewski dla których był to pierwszy turniej szachowy. Turniej szachowy został rozegrany na dystansie 7 rund po 10 minut dla każdego zawodnika. Kojarzenie systemem szwajcarskim. Sędzią zawodów był prezes Klubu LASKER Przelewice Bogdan Pecuch.

Po ukończeniu 7 rundy poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych grupach. W grupie klas IV - VIII zwyciężył Seweryn Podyma z Laskera Barlinek uzyskując 7 punktów. Wymieniony wygrał wszystkie swoje partie. Drugie miejsce zajął również zawodnik z LASKERA Barlinek Franciszek Młynik uzyskując 5 punktów. Trzecie miejsce zajął Miłosz Włodarczyk z LASKERA Przelewice uzyskując 4 punkty. Czwarte miejsce zajęła Marcelina Johna  z klubu w Pyrzycach. Piąte miejsce zajął Michał Landziński z LASKERA Barlinek, który zdobył 4 punkty ale miał gorszy buchholz (punktacja dodatkowa) niż Miłosz Włodarczyk. W grupie klas I -III zwyciężył Gracjan Koziołek, który zdobył 7 punktów. Ten zawodnik również wygrał wszystkie partie w swojej kategorii. Drugie miejsce zajął Wiktor Ożóg a trzecie zajął Mikołaj Bednarek. Wszyscy z LASKERA Barlinek. Piąte miejsce zajął Franciszek Wiśniewski który zdobył 3,5 punktu niewiele zabrakło do medalu. Oceniając występ zawodników z Laskera Barlinek należy stwierdzić, że wszyscy stanęli na wysokości swoich możliwości. Gra Super. Na 6 pozycji medalowych zawodnicy z Barlinka zabrali 5 medali. Zwycięzcom wręczono  medale oraz coś słodkiego. Podczas trwania turnieju szachowego dzieci miały zapewniony bufet z napojami i słodyczami. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia.