wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
FERIE Z SZACHAMI

W dniu 17 lutego 2023r o godzinie 10.00 rozpoczął się Turniej Szachowy  w Europejskim Centrum Spotkań w Barlinku. Turniej został zorganizowany przez Klub Szachowy LASKER Barlinek i Barlinecki Ośrodek Kultury. Patronat honorowy nad turniejem szachowym objął Andrzej Jędrzejak dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury.

Zawody szachowe zostały rozegrane w dwóch grupach wiekowych dla szkół podstawowych tj. grupa A - uczniowie klas I-III. Natomiast grupa B uczniowie klas IV-VIII. W turnieju  uczestniczyło 14 zawodników z LASKERA Barlinek oraz mieszkańcy Barlinka i zawodnik ze Szczecina przebywający w Barlinku na feriach. Turniej szachowy został rozegrany na dystansie 7 rund po 15 minut dla każdego zawodnika. Kojarzenie systemem szwajcarskim. Sędzią zawodów był prezes Klubu LASKER Krzysztof Wolski.

Po ukończeniu 7 rundy poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych grupach. W grupie klas IV - VIII zwyciężył Natan Karwecki uzyskując 7 punktów. Drugie miejsce zajął  Seweryn Podyma przegrał tylko jedną partię z kolegą Natanem Karweckim. Trzecie miejsce zajął Michał Landziński uzyskując 5 punktów. Wszyscy zawodnicy z LASKERA Barlinek. W grupie klas I -III zwyciężył Gracjan Koziołek, który zdobył 7 punktów. Wygrał wszystkie swoje partie. Drugie miejsce zajął Mikołaj Bednarek a trzecie zajął najmłodszy zawodnik Franciszek Wiśniewski, który zdobył 3,5 punktu. Czwarte miejsce zajął Wiktor Ożóg.

Zwycięzcom wręczono  medale oraz maskotki ufundowane przez Barlinecki Ośrodek Kultury. Podczas trwania turnieju szachowego dzieci miały zapewniony bufet z napojami i słodyczami. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia.