sobota 9 grudnia 2023r.   imieniny: Leokadia, Waleria, Wiesław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
4.2352941176471 1 1 1 1 1 Ocena 4.24 (17)
CZYM JEST POLE DANCE?

Taniec na rurze, czyli pole dance, to rodzaj treningu łączącego w sobie taniec i gimnastykę z elementami akrobatyki. Wszystko odbywa się z wykorzystaniem metalowej rury. Taniec na rurze, kojarzony niegdyś wyłącznie z klubami go-go i tańcem erotycznym, okazał się doskonałą formą treningu kształtującego całe ciało.

Pole dance to dyscyplina sportu, która korzystnie wpływa na: odchudzanie, gibkość, wzmocnienie mięśni, pewność siebie. Trening na rurze polega na wykonywaniu określonych ćwiczeń z wykorzystaniem rury. Mogą one być związane z trzymaniem rury bądź też z poruszaniem się wokół niej. Obejmują wspinanie, spiny, czyli obroty oraz pozycje odwrócone, w których ręce i nogi utrzymują ciało na rurze.

Pierwszy kontakt z pole dance może być dla osoby ćwiczącej dość szokujący. Bardzo ważną kwestią jest ubiór. Ćwiczy się w krótkich spodenkach oraz topie, tak aby jak najwięcej odkrytego ciała mogło stawiać opór rurze, co jednocześnie ułatwia wykonywanie niektórych pozycji. Wchodząc do studia pole dance trzeba zapomnieć o swoich kompleksach i odkryć możliwie jak najwięcej ciała.

 

 

Treningi pole dance to typowy wysiłek siłowy na górną obręcz ciała. Nie da się więc ukryć, że siła rąk ma ogromne znaczenie. Osoba która nie uprawiała wcześniej sportu angażującego te partie mięśniowe, również może zacząć trenować pole dance. Systematyczne treningi na drążku pionowym mogą pomóc wytrenować górne kończyny. Już po 3 miesiącach regularnych treningów pole dance powinnaś zauważyć różnice w sile rąk.

 

 

Nauka pole dance to bardzo indywidualna rzecz. Jednym wychodzi po kilku zajęciach, inni muszą poświęcić nieco więcej czasu. Dlatego jeżeli nie boisz się wyzwań i chcesz spróbować czegoś nowego zapraszam Cię na zajęcia lub lekcje indywidualne nauczymy się wszystkiego od początku! 

 

Zajęcia odbywają się w siłowni FitLoft ul. Strzelecka 4/2 a jeśli masz jakieś pytania śmiało!

Znajdziesz mnie na intagramie @_wikki__ lub pod numerem telefonu 605 728 100.

DO ZOBACZENIA NA SALI !

 

Opublikowany przez Weronikę Sikorską Środa, 28 grudnia 2022