Laboratoria Medyczne „Diagnostyka” ul. Gorzowska 69 74-320 Barlinek

Laboratoria Medyczne „Diagnostyka” ul. Gorzowska 69 74-320 Barlinek


 sobota 1 kwietnia 2023r.   imieniny: Grażyna, Teodora, Zbigniew

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (8)
ARCHEOLOGICZNE TAJEMNICE MIASTA

Kolejne już spotkanie, zorganizowane z okazji przypadającego na ten rok jubileuszu 745-lecia miasta, odbyło się w ostatni dzień lutego w barlineckim muzeum. Tego dnia, wykład „Dzieje osadnictwa, czyli tajemnice archeologiczne Barlinka” wygłosił Norbert Burzyński.

 

REKLAMA

  

Temat został dość mocno wyczerpany, począwszy od prehistorii, po starożytność, średniowiecze, nowożytność i współczesność. Prelegent, który na co dzień pracuje w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Zielonej Górze Delegatura w Gorzowie Wlkp., w swojej historycznej opowieści skupił się przede wszystkim na Barlinku i znalezionych na naszych ziemiach artefaktach.

Kolejne spotkanie zorganizowane z  okazji 745-lecia naszego miasta, odbędzie się już 23 marca. Muzeum Regionalne w Barlinku, zaprasza w tym dniu o godz. 17.00 do kawiarni artystycznej BOK ul. Podwale 9, na wykład dr hab. Pawła Guta „Barlinek na przełomie XIX i XX wieku”.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.