Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (15)
XI BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

05 marca pogoda nie rozpieszczała. Raz sypał śnieg, raz świeciło słońce. Jednak ta zmienna aura nie odstraszyła biegaczy, którzy w tym dniu, wzięli udział w XI Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

 

REKLAMA

Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse - 1963m, który upamiętnia rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego o pseudonimie „Lalek”, a także 5km. W sumie w obu biegach, wystartowało blisko 130 osób. Start i meta biegu głównego, znajdowały się na Rynku Miejskim. Start biegu krótszego, wzorem lat ubiegłych, zlokalizowano przy ul. Szewskiej.

Tradycyjnie już przed biegiem, list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy skierowany do zawodników, odczytał Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński. W tym roku, w biurze zawodów można było odbierać darmowe pakiety startowe, w których były koszulka, medal, woda oraz komiks. Dodajmy, że za udział w biegu nie są pobierane opłaty. Jest od całkowicie darmowy.

A tak przedstawiały się miejsca na podium:

Bieg na 1963m

Kategoria dziewczęta:

  • I – Iga Smutek
  • II – Zuzanna Furmańska
  • III – Ewa Noworolnik

Kategoria chłopcy:

  • I – Kuba Bocian
  • II – Marcel Szczepaniak
  • III – Jakub Padjasek

Bieg na 5 km

Kategoria kobiety:

  • I – Iwona Kunik
  • II – Irena Noworolnik
  • III – Monika Kostrzewska

Kategoria mężczyźni:

  • I – Przemysław Bartosik
  • II – Tomasz Chawawko
  • III – Waldemar Lewandowski

Podziękowaniami oraz specjalną statuetką, zostali nagrodzeni również druhowie i druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkowie, który zabezpieczali trasę i wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Barlinku, dbali o bezpieczeństwo zawodników.

Zawody komentował Jarosław Bednarek. Organizatorem biegu „Tropem wilczym” był Barlinecki Ośrodek Kultury i Urząd Miejski w Barlinku.

 

M.Przybylska

 

 

Opublikowany przez Barlinek24.pl Niedziela, 5 marca 2023

 

 

Komentarze

+5

Guest

Cytuję Guest:
No nic się nie podoba ,niech osoba coś zaproponuje,na pewno będzie super.Chyba ,że ktoś też skrytykuje

Jak się jest Europejską stolicą i nagle przestaje się nią być, bo tak ktoś sobie widzi. To szkoda czasu, pieniędzy na wczesniesze promocje. Ale może tego nie rozumiesz, skoro nie mówili o tym w TVP.
-1

Andrzej Gers

Witam.
Uprawianie sportu ma swoje miejsce w życiu każdego z nas. Leczy zbolałe ciało, rozwija i buduję w nas siłę.
Sam biegałem i wiem co to daje oprócz plasowanej pozycji.
Ktoś kiedyś napisał o bieganiu :
" Nie mówiłem, że będzie łatwo. Wspominałem, że będzie warto. "
Tyle, że miasto i jego ulice stworzono do innych celów.
Nie mogłem wczoraj wjechać na swoja posesję z osoba niepełnosprawną.
Uniemożliwiła mi to straż i policja. Ot i tyle.
Pozdrawiam
+9

Guest

Wielokierunkowa promocja jest najskuteczniejsza. Kontynuacja jak najbardziej wskazana.

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Miasto nie promuje się już kijkami?

To raczej był pomysł poprzednika.

To zezlomowac kijki. Kazda władza ma inny pomysł i następna nie może kontynuować. Był taniec, teatr, kijki, biegi. Dobrze że jest osp, najlepsza promocja miasta w sieci.
+14

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Miasto nie promuje się już kijkami?

To raczej był pomysł poprzednika.

To zezlomowac kijki. Kazda władza ma inny pomysł i następna nie może kontynuować. Był taniec, teatr, kijki, biegi. Dobrze że jest osp, najlepsza promocja miasta w sieci.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież