sobota 9 grudnia 2023r.   imieniny: Leokadia, Waleria, Wiesław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (2)
FINAŁ MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU ERASMUS+

Realizowany w SP  nr 1 projekt Erasmus + ,,Wyzwania, wybory, zmiany –nasz wspólny ślad” powoli dobiega końca . W dniach 09-15 marca 2023 r. Szkoła Podstawowa nr 1, gościła uczniów i nauczycieli z Irlandii, Szwecji i Niemiec.

 

REKLAMA

 

Było to ostatnie spotkanie uczestników projektu. Bardzo starannie przygotowano się do tego wydarzenia. Przypomnijmy, że inspiracją tego projektu było nasze środowisko i problemy z jakimi mamy do czynienia w przypadku zanieczyszczenia, globalnego ocieplenia i innych problemów środowiskowych. Wymiana międzynarodowa to nawiązywanie nowych znajomości z rówieśnikami z innego kraju, dzielenie się doświadczeniami i przeżyciami. To wyjątkowa okazja do doskonalenia języka angielskiego.

Program pobytu naszych gości był bardzo urozmaicony. Odwiedziliśmy farmę fotowoltaniczną Szczecińskich Zakładów Wodociągowych i Kanalizacji w Kobylance. Tutaj uczniowie poznali proces pozyskania energii ze słońca i wykorzystania jej do zasilania urządzeń, dzięki którym woda z Miedwia trafia do mieszkańców Szczecina. Niewątpliwą atrakcją był pobyt na polu golfowym w firmie Inneko w Gorzowie Wlkp. Nasza młodzież uczyła się grać w golfa pod okiem wspaniałych  instruktorów.

W Barlinku we młynie Papiernia odbyły się warsztaty papieru czerpanego. Uczestnicy obejrzeli również film fabularny nagrany we Młynie, oraz odsłuchali audiobook stworzony przez uczestników poprzedniego projektu Erasmus +.

Dużym przeżyciem było uroczyste odsłonięcie  tablicy z nazwą „Dąb Pokoju”  w obecności Burmistrza D.Zielińskiego i mieszkańców miasta. W różnych językach wypowiedziano pragnienie: „Chcemy pokoju !” Inspiracją do tego przedsięwzięcia był artykuł ze strony „Barlinek jakiego nie znacie” na temat dawnego symbolu pokoju. Goście zagraniczni zwiedzali oba budynki szkolne, uczestniczyli w zajęciach artystycznych, spotkali się ze średniowieczną grupą rekonstrukcyjną. Podczas zajęć z firmą Promocjone zdobiono plecaki. Dużą kreatywnością wykazali się uczniowie przy projektowaniu strojów ekologicznych.

Mieliśmy również czas na spacery z kijami NW oraz zabawę na kręgielni. Na pożegnalnej dyskotece uczono się tańców irlandzkich i szwedzkich.

Zdobyte doświadczenia i nawiązane kontakty pomogą w przyszłości w tworzeniu kolejnych wniosków.

 

Opiekunowie projektu - nadesłane

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież