Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI


 piątek 29 marca 2024r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

Szkoła Kierowców EFEKT

Mariusz Kuziel - Lewica

BARLINEK W NASZYCH SERCACH - Koalicja Obywatelska

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
CO Z DROGĄ DO MIEJSCOWOŚCI SŁOWICZE?

Nie po raz pierwszy sołtys Łubianki Anna Zięcina pyta, w czasie obrad sesji barlineckiej Rady Miejskiej o drogę do miejscowości Słowicze. W czasie sesji, która odbyła się 30. marca br. z pytaniami zwróciła się do burmistrza Barlinka, Dariusza Zielińskiego.

 

REKLAMA

 

Na wstępie swojej wypowiedzi przypomniała spotkanie na wspomnianej drodze, w którym udział wzięła część radnych i burmistrz. Podkreślała, że w Wieloletnim Planie Finansowym gminy zapisano na 2024 rok inwestycję, pod nazwą remont drogi do Słowicze, z zastrzeżeniem, że tak się stanie, jeżeli gminie uda się pozyskać na ten cel środki zewnętrzne. Zaznaczyła, że bardzo chętnie poda źródła, skąd takie środki można pozyskać.

- Decyzję i tak podejmie burmistrz - mówiła m.in. pani sołtys. Czy w końcu przychylnie spojrzy na osoby korzystające z tej drogi? Czy jak do tej pory, wskaże inną drogę? Mogę jeszcze raz zorganizować spotkanie. Zmusić, abyście się państwo przejechali ta drogą. Tylko, czy to ma sens? Stan tej drogi znacznie się pogorszył, a mieszkańcy naszej gminy nadal po niej jeżdżą, bo nie mają innego wyjścia. Po spotkaniu i przejechaniu tego odcinka drogi, burmistrz nie potrafił ukryć niezadowolenia z jej stanu technicznego. A proszę sobie wyobrazić, że mieszkańcy Słowicz codziennie po niej jeżdżą i ponoszą koszty napraw swoich aut. - Panie burmistrzu, w imieniu mieszkańców Słowicze ja nie proszę, ja żądam podjęcia natychmiastowych działań dotyczących poprawy stanu dróg - mówiła m.in. sołtys Zięcina. 

Burmistrz mówił m.in. - Skąd moje niezadowolenie na spotkaniu, o którym wspominała pani sołtys. Bo ja nie miałem potrzeby jazdy z miejscowości Słowicze do Łubianki lasem. - Można do Łubianki dojechać inną drogą.

Całość wystąpienia pani sołtys Anny Zięciny i odpowiedź burmistrza w materiale filmowym.

 

Jacek Słomka

 

 

 

Komentarze

+5

Guest

Cytuję Guest:
A co z drogą w Płonnie? Szybciej niż 10 na godzinę się jechać nie da bo śrubki wypadają i nikt z tym nic nie robi, tylko jakieś Słowicze otrzymają dofinansowanie

Słowicze zostało wpisane do WPF , na dzień dzisiejszy jest gotowa dokumentacja na przebudowę tej drogi ( przed nami jeszcze pozwolenie na budowę) a realizacja inwestycji nastąpi tylko i wyłącznie jak gminie uda się pozyskać współfinansowanie ze środków zewnętrznych więc znając realia to użytkownicy tej drogi poczekają następne 40 lat na tą inwestycję !!!
-10

Guest

A co z drogą w Płonnie? Szybciej niż 10 na godzinę się jechać nie da bo śrubki wypadają i nikt z tym nic nie robi, tylko jakieś Słowicze otrzymają dofinansowanie
+10

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Najpierw pragna zamieszkac na odludziu w lesie zdala od miasta w bliskim kontakcie z natura potem rzadaja autostrady. Cos w stylu ludzi pragnacych mieszkac na wsi a pozniej im kogut sasiada przeszkadza....

Byłeś, widziałeś? Przejedź się i sam sprawdź w jakim stanie jest droga i czy są tam domy nowo budowane! Kazali Ci napisać komentarz to napisałeś, porażka na całego! Ps. uważaj na koguty mogą zaatakować:)

Szanowna Pani Sołtys zwracam się do Pani pod tym postem bo ewidentnie jest to Pani wpis,czy zbierając po blokach wśród mieszkańców Barlinka na głosy w projekcie obywatelskim w poprzednich latach na stworzenie centrum rekreacji i wypoczynku w Lubiance na kwotę 100 tys.pln który to Państwo wygrali i który to śmiem twierdzić nikomu nie służy do dziś....można było zatytuowac naprawa drogi gminnej i tu byłaby celowość środków........

Szanowny pracowniku urzędu gminy:) naprawa i remonty dróg gminnych to zadanie gminy śmiem twierdzić, że nawet obowiązek! Czytając komentarz wnioskuję, że nadal boli wygrana projektu budżetu obywatelskiego, którego byłam autorem i pomysłodawcą:) Ot jaka ja byłam okropna poświęcając swój prywatny czas biegając za głosami i pomyśleć, że nikt mi za to nie płacił:) wariatka??? Boli i to bardzo, że potrafiłam udowodnić, że można!!! Boli, że walczę o drogi gminne, które od wielu lat są w fatalnym stanie! Boli, że mówię głośno co myślę i reprezentuje mieszkańców sołectwa Łubianka! Proszę się przyzwyczaić bo nadal będę to robiła i nikt i nic nie zamknie mi ust! Pozdrawiam sołtys sołectwa Anna Zięcina.
-7

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Najpierw pragna zamieszkac na odludziu w lesie zdala od miasta w bliskim kontakcie z natura potem rzadaja autostrady. Cos w stylu ludzi pragnacych mieszkac na wsi a pozniej im kogut sasiada przeszkadza....

Byłeś, widziałeś? Przejedź się i sam sprawdź w jakim stanie jest droga i czy są tam domy nowo budowane! Kazali Ci napisać komentarz to napisałeś, porażka na całego! Ps. uważaj na koguty mogą zaatakować:)

Szanowna Pani Sołtys zwracam się do Pani pod tym postem bo ewidentnie jest to Pani wpis,czy zbierając po blokach wśród mieszkańców Barlinka na głosy w projekcie obywatelskim w poprzednich latach na stworzenie centrum rekreacji i wypoczynku w Lubiance na kwotę 100 tys.pln który to Państwo wygrali i który to śmiem twierdzić nikomu nie służy do dziś....można było zatytuowac naprawa drogi gminnej i tu byłaby celowość środków........
+6

Guest

Akurat w tym przypadku każdy racjonalny gospodarz powinien sie tak zachować. A to, że ktoś mówi prosto, a nie owija w bawełnę to was jeszcze bardziej denerwuje? A klasy 35-osobowe w szkołach was nie wkurzają? Można w 10 minut znaleźć 50 lepszych celów wydatkowania pieniędzy.
Z drugiej strony prawem mieszkańców jest skarżyć gminę o pęknięty resor, uszkodzony amortyzator, czy też inne uszkodzenia pojazdów.
+12

Guest

Faktem jest, że to droga gminna, która od wielu lat nie jest remontowana i jeszcze wypowiedź burmistrza, że jest tam mówiąc krótko za mało domostwa i mieszkańców potwierdza priorytety ratusza!!!
+15

Guest

Cytuję Guest:
Najpierw pragna zamieszkac na odludziu w lesie zdala od miasta w bliskim kontakcie z natura potem rzadaja autostrady. Cos w stylu ludzi pragnacych mieszkac na wsi a pozniej im kogut sasiada przeszkadza....

Byłeś, widziałeś? Przejedź się i sam sprawdź w jakim stanie jest droga i czy są tam domy nowo budowane! Kazali Ci napisać komentarz to napisałeś, porażka na całego! Ps. uważaj na koguty mogą zaatakować:)
-12

Guest

Najpierw pragna zamieszkac na odludziu w lesie zdala od miasta w bliskim kontakcie z natura potem rzadaja autostrady. Cos w stylu ludzi pragnacych mieszkac na wsi a pozniej im kogut sasiada przeszkadza....

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież