Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 25 września 2023r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
LALKOWO – PLECIUGOWO W BARLINECKIM MUZEUM

13 kwietnia w Muzeum Regionalnym, odbył się wernisaż lalek, grających (ale też tych historycznych) w spektaklach Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie. Ekspozycję przygotowano z okazji 745-lecia Barlinka oraz 70-lecia szczecińskiej „Pleciugi”.

 

REKLAMA

 

Inicjatorem i wykonawcą wystawy był Tomasz Grygier, współpracujący nie tylko ze wspomnianym teatrem ale też m.in. z Teatrem „Kana”. Gościem specjalnym wydarzenia był Rafał Hajdukiewicz, aktor – lalkarz, który opowiadał o prezentowanej w barlineckim muzeum ekspozycji. W części artystycznej zaśpiewała Zosia Ciesielska.

Wystawę można oglądać do Europejskiej Nocy Muzeów, czyli 13 maja włącznie. Za naszym pośrednictwem, Muzeum Regionalne serdecznie dziękuje wszystkim, dzięki którym ta wystawa mogła się odbyć. Byli to: Tomasz Grygier, Michał Guz, Andrzej Biernacki, Stowarzyszenie Epidemia Sportu, Eugeniusz Skoczylas, Teatr Lalek „Pleciuga” w Szczecinie.

 

M.Przybylska

 

  

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.