Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)
WSTYD I POGARDA DLA RODZIN

Już prawie dwa lata rodziny osób pochowanych w kolumbarium, na terenie cmentarza komunalnego w Jaromierkach, czekają na przyklejenie płytek na jego części. Po raz kolejny do naszej redakcji przysłano list w tej sprawie.

 

REKLAMA

 

„W czasie Świąt Wielkanocnych, byłem w moim rodzinnym mieście. Mieszkam poza granicami kraju, mam już swoje lata i dlatego, każda taka wizyta jest dla mnie sporym wyzwaniem. W Barlinku nikt z mojej rodziny już nie mieszka, dlatego kilka dni spędzam u znajomych. I jak zawsze przy takiej wizycie, odwiedzam cmentarz w Jaromierkach, gdzie pochowana jest bliska mi osoba. Po każdej takiej wizycie, od jakiegoś czasu mam poczucie, że zarządca tego cmentarza pogardza osobami, którzy mają tam pochowanych swoich bliskich, znajomych, przyjaciół czy dawnych sąsiadów. Jak można przez tyle czasu nie przykleić kilku płytek na ścianie kolumbarium? Czy zarządcy nie jest wstyd, że bierze pieniądze, a w zamian nie robi nic, żeby kolumbarium odzyskało dawny wygląd? Dlaczego tak się dzieje? Pytam o to zarządcę, pytam władze Barlinka. Jak długo jeszcze? ”

Od siebie dodajmy, że od marca 2022 roku, zarządca cmentarza, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. „prowadzi rozeznanie cenowe w celu wybrania najkorzystniejszej oferty do wykonania tego zadania.” To fragment odpowiedzi, jaką w tej sprawie otrzymał radny Cezary Krzyżanowski w czerwcu 2022 roku.

Jako redakcja Barlinek24.pl także pytamy, jak długo trzeba czekać na przyklejenie kilku płytek? Kolejne miesiące, a może lata?

 

Jacek Słomka

 

 

Komentarze

+11

Guest

Cytuję Guest:
Od pewnego dłuższego czasu napiszę tylko tyle że nasza władza jest zbyt leniwa może wypalona zawodowo i mam nadzieję że wkrótce zmienimy ją na młodszą i pełną energii i pomysłów władze ktora ożywi nasz Barlinek i weźmie się pożądnie do pracy .

Mówisz i masz!!!
+16

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Może ktoś z własnej inicjatywy przyklei tych kilka płytek. Po co przez rok robić szum?

Może sobie chodnik wyłóż przed domem? Chyba za to odpowiada miejskie przedsiębiorstwo, które bierze za to pieniądze.

Ludzie, o wszystko czepiacie się wszystkich, a wystarczy samemu zakasać rękawy i zapomnieć o problemie.
Jak dziecko wróci ze szkoły nienauczone to co robią rodzice? Sami uczą albo wysyłają na korepetycje a nikt nie pędzi do nauczyciela ze skargą, że dziecka nie nauczył, czego trzeba. Tutaj też należy postąpić podobnie. Kogo razi brak płytek, niech je uzupełni we własnym zakresie i po krzyku. Po co wzbudzać niezdrowe emocje, jak można zadziałać samemu? Taka roszczeniowa postawa wcale nie jest zdrowa.

To weź i przyklej , nawet mozaikę walnij (sobie na czole)
-18

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Może ktoś z własnej inicjatywy przyklei tych kilka płytek. Po co przez rok robić szum?

Może sobie chodnik wyłóż przed domem? Chyba za to odpowiada miejskie przedsiębiorstwo, które bierze za to pieniądze.

Ludzie, o wszystko czepiacie się wszystkich, a wystarczy samemu zakasać rękawy i zapomnieć o problemie.
Jak dziecko wróci ze szkoły nienauczone to co robią rodzice? Sami uczą albo wysyłają na korepetycje a nikt nie pędzi do nauczyciela ze skargą, że dziecka nie nauczył, czego trzeba. Tutaj też należy postąpić podobnie. Kogo razi brak płytek, niech je uzupełni we własnym zakresie i po krzyku. Po co wzbudzać niezdrowe emocje, jak można zadziałać samemu? Taka roszczeniowa postawa wcale nie jest zdrowa.
+20

Guest

Cytuję Guest:
Szokujące jest to, że spółka miejska nie posiada tzw. pracowników "złota rączka", którzy wykonują w ramach stanowiska pracy naprawy bieżące nisko kosztowe. Ta gmina to jest taka soczewka, tego co się dzieje w tym państwie. Urzędnicy i politycy potrafią zagłodzić nawet kurę znoszącą złote jaja.

Cytując klasyka, " ja wam wójta nie wybierałem".
+31

Guest

Od pewnego dłuższego czasu napiszę tylko tyle że nasza władza jest zbyt leniwa może wypalona zawodowo i mam nadzieję że wkrótce zmienimy ją na młodszą i pełną energii i pomysłów władze ktora ożywi nasz Barlinek i weźmie się pożądnie do pracy .
+24

Guest

- to wstyd! takie partactwo, a w sumie żadna filozofia , ale jak są sami prezesi, kierownicy,radni i poszukuje się wykonawcy ponad rok!!! to są kpiny. A tak przy okazji jaki jest finał spr. naruszenia przez radnych zakazów wynikających z Ust. o Sam. Gminy ? termin miał być podany na sesji w kwietniu.
+28

Guest

To proszę się wykazać i samemu naprawić a nie pisać,że robi się szum .Co zabolało,że ludzie piszą i chcą napraw .W końcu przecież pobrano już od tego opłaty za kilka lat z góry.Zadna łaska.
+34

Guest

Szokujące jest to, że spółka miejska nie posiada tzw. pracowników "złota rączka", którzy wykonują w ramach stanowiska pracy naprawy bieżące nisko kosztowe. Ta gmina to jest taka soczewka, tego co się dzieje w tym państwie. Urzędnicy i politycy potrafią zagłodzić nawet kurę znoszącą złote jaja.
+31

Guest

Cytuję Guest:
Może ktoś z własnej inicjatywy przyklei tych kilka płytek. Po co przez rok robić szum?

Może sobie chodnik wyłóż przed domem? Chyba za to odpowiada miejskie przedsiębiorstwo, które bierze za to pieniądze.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież