Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 12 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Euzebiusz, Feliks

Reklama

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (2)
CZEKANIE NA NIESZCZĘŚCIE

Następująca informacja dotarła do naszej redakcji. W rozmowie telefonicznej, nasz czytelnik przedstawił zdarzenie. „Jechałem autem od strony Lipian do Barlinka. Już na terenie miasta, mijając skrzyżowanie z ulicą Szosową zauważyłem dziecko na rowerze, które ze ścieżki rowerowej wjechało wprost na jezdnie. To był moment...

Gdyby jakiś samochód był bliżej, mogło tam dojść do tragedii. Moim zdaniem odpowiedzialni za ścieżkę rowerową, powinni pomyśleć o barierkach, które uniemożliwią wjazd rowerzyście bezpośrednio na chodnik lub na jezdnię.”

 

REKLAMA

  

W tej samej sprawie, w czasie sesji barlineckiej Rady Miejskiej, wypowiedziała się jedna z radnych. W interpelacji radna pisze:

„Wnoszę o zamontowanie barierki ochronnej/płotka na drodze wojewódzkiej nr 151 w miejscowości Barlinek na ul. 31 Stycznia, na styku z drogą dla rowerów. Zdarza się, że małoletni rowerzyści poruszający się po ścieżce rowerowej, wyjeżdżają z tej ścieżki wprost na drogę wojewódzką. Takie zabezpieczenie w postaci barierki lub innej przeszkody spowoduje zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników ścieżki rowerowej i chodnika”.  

W momencie pisania powyższego tekstu, nikt radnej nie odpowiedział.

 

Jacek Słomka

 

Komentarze

+2

Guest

Ja bym wybudował przy końcu ścieżki progi spowalniające i to ze trzy. Dla jadących z przyzwoitą prędkością nie będą stanowić problemu, dla pozostałych będzie pobudka, że kończy się prosta droga a i piesi na tym skorzystają.
+7

Guest

Myślenie to jedno.ostatnio chyba boli.dlatego nie myślą ludzie.a z kolei projektanci ścieżek rowerowych chyba nie fatygują się by pójść i zobaczyć jak wygląda teren.Jesli nie barierki to znak ustąpienia lub stop bo w przeciwnym razie rowerzyści jadą na oślep.bo chyba im się wydaje.ze są sami na drogach i gnają na oślep.

Guest

Jak już postawią tam tę barierkę, to trzeba będzie pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu, żeby rowerzyści nie wpadali w tę barierkę. Nie wiem, może postawić jakiś yyyy płotek....
+7

Janka

A ja bym chętnie zaapelowała do naszej policji i do rowerzystów o niekorzystnie z obwodnicy. Znak przed wjazdem stoi, a rowerzyści (czasem nawet piesi) notorycznie poruszają się obwodnicą od strony Pełczyc, co stwarza realne zagrożenie. Nie bez powodu zakaz tam stoi.
-8

Guest

Barierki, żeby utrudniały wjazd na ścieżkę rowerową. Dzieci trzeba pilnować i tyle.
Bardziej popatrzyłabym na jadące samochody z góry, od Lipian powinny trochę zwolnić. Dużo osób jeździ na pamięć i nie patrzy na znaki. Już nie raz musiałam ostro hamować zjeżdżając z obwodnicy do miasta.
+6

Guest

Cytuję Guest:
Ech, jakim jesteśmy społeczeństwem skoro Władza musi za nas myśleć. Ludziom naprawdę trzeba jak krowom stawiać płoty? Wystarczy myśleć! Patrzeć. Pilnować dzieci. Nikt za Was życia nie przeżyje i wiecznie za rękę nie będzie prowadził.

Idąc tym tokiem rozumowania to po co policja skoro nikt nie powinien łamać prawa ? Takie mądrości to tylko prawdziwy radzak potrafi pisać.
+2

Guest

Cytuję Guest:
Ech, jakim jesteśmy społeczeństwem skoro Władza musi za nas myśleć. Ludziom naprawdę trzeba jak krowom stawiać płoty? Wystarczy myśleć! Patrzeć. Pilnować dzieci. Nikt za Was życia nie przeżyje i wiecznie za rękę nie będzie prowadził.

Dziecko nie jojo. Samo się nie cofnie. Małych dzieci raczej nie da się przypilnować cały czas. Ale komentują emeryty. Jak dzieci chowali było w mieście 100 aut z tego 30 taryf no i więcej wozów konnych co po kostce brukowej przez miasto się tłukły.
+10

Guest

W wielu miejscach w Polsce stawia się też. barierozę, np. 200 metrów barierek wzdłuż DDR. I bynajmniej, nie stanowią one żadnego zabezpieczenia, raczej stanowią zagrożenie, bo nietrudno o zahaczenie tego kierownicą.
W przedstawionym tu przypadku tak nie jest. Zdecydowanie jest to właściwe miejsce na postawienie barierek. Mądralom proponuję zatrzymać dzieciaka, który zacznie się rozpędzać na zjeździe, nie reaguje na prośby i groźby jadącego obok opiekuna. Nie wszystko da się przewidzieć. Czasami może nas taka sytuacja zaskoczyć.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież