Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (3)
MURAL ''NIEPODLEGŁA'' OFICJALNIE ODSŁONIĘTY

Wprawdzie na ścianie budynku przy ul. Niepodległości, graffiti widnieje już od początku września, to dopiero dziś 20 września, dokonano jego oficjalnego otwarcia. Uroczystość rozpoczęła się na Rynku Miejskim, gdzie odtańczono poloneza.

 

REKLAMA

Do wspólnego tańca zaprosiła grupa artystyczna „Pasja” działająca pod okiem Magdaleny Zyndy - Lis przy Barlineckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Do poloneza dołączyły też dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Radosna” z Barlinka. Oficjalnego przecięcia wstęgi, dokonali Prezes BTBS Elżbieta Walczyńska, Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński oraz Dyrektor BOK Andrzej Jędrzejak. Pomysłodawcą muralu było BOK - Muzeum Regionalne w Barlinku. Graffiti nawiązuje do najważniejszych dat w historii Polski. Jest tam też rok 1278, czyli data założenia naszego miasta.

Mural został zrealizowany w ramach projektu „Droga do Niepodległej – naszej małej Ojczyzny”, dofinansowany ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

Guest

Cytuję Guest:
Trochę brudna ta ściana , czy nie było parę złotych na bańkę farby aby najpierw odnowić ścianę ? To wygląda jak górnik po wyjściu ze sztolni ubrany w białą koszulę i garnitur . Szkoda pracy i dobrego pomysłu.

Wygląda naturalnie i bardzo fajnie
+8

Guest

Czy ktoś mógłby objaśnić, dlaczego te daty są na tym muralu. Czytam, że ,,graffiti nawiązuje do najważniejszych dat w historii Polski''. Dawno uczyłam się historii i musiałam poszukać niektórych w Internecie, i jestem zdziwiona. Dla mnie bardzo ważnym rokiem jest 1989.
+12

Guest

Trochę brudna ta ściana , czy nie było parę złotych na bańkę farby aby najpierw odnowić ścianę ? To wygląda jak górnik po wyjściu ze sztolni ubrany w białą koszulę i garnitur . Szkoda pracy i dobrego pomysłu.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież