Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
2.75 1 1 1 1 1 Ocena 2.75 (4)
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W SP MOSTKOWO

Słowa tej piosenki rozbrzmiewały w murach naszej szkoły 10 listopada, podczas uroczystego apelu z okazji Narodowego Dnia Niepodległości. Ten wyjątkowy dla każdego Polaka dzień jest jednym z najważniejszych świąt państwowych. Upamiętnia bowiem odzyskanie w 1918r. niepodległości przez Polskę, po 123 latach niewoli. 11 listopada wszyscy Polacy świętują swoją niepodległość oraz upamiętniają bohaterów, którzy walczyli o wolność naszego kraju.

 

REKLAMA

Społeczność Szkoły Podstawowej w Mostkowie celebrowała niepodległość Ojczyzny razem z zaproszonymi gośćmi. W barwach narodowych wszyscy spotkali się na patriotycznej akademii pod hasłem „Droga do wolności”, którą rozpoczęła przejmująca przemowa Dyrektor Iwony Galbarczyk. Następnie w ramach udziału w akcji „Szkoła do hymnu” uroczyście odśpiewano hymn narodowy „Mazurka Dąbrowskiego”. Podczas apelu dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały wzruszające piosenki patriotyczne. Emocjonującym akcentem spotkania była emisja filmu nagranego z udziałem naszych uczniów i przedszkolaków „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Po akademii uczniowie, grono pedagogiczne oraz przybyli goście zaproszeni zostali do wspólnego tradycyjnego poloneza oraz przemarszu ulicami Mostkowa w patriotycznym korowodzie, w asyście strażaków z OSP Mostkowo.

Wspólne świętowanie tego dnia utwierdziło wszystkich w przekonaniu i dumie, że dobrze być Polką, że dobrze być Polakiem…

Ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło,
w kraju nad Wisłą…”

 

SP Mostkowo - nadesłane

 

 

 

Komentarze

+4

Guest

Poniżej znajdują się dwa linki do filmów nagranych z okazji Narodowego Święta Niepodległości w SP Mostkowo zapraszamy do oglądania

https://youtu.be/tIYcQRlbf60?si=XJojW_nhrJsR1nSy

https://youtu.be/wB355QvPhKE?si=2EN2DhJBxeuAhebZ

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież