Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 1 maja 2024r.   imieniny: Aniela, Filip, Jakub

Reklama

A A A
1.7096774193548 1 1 1 1 1 Ocena 1.71 (31)
AKTYWNIE razem osiągniemy więcej dla naszej gminy!

Drodzy Państwo, zbliża się czas wyborów samorządowych. W niedzielę 7 kwietnia, każdy z nas będzie mógł dokonać wyboru, komu powierzy mandat zaufania. Zapraszam Państwa do udziału w wyborach i proszę Państwa o oddanie głosów na KWW Aktywni. Postaramy się w skrócie zaprezentować nasze sylwetki i propozycje programowe dla gminy Barlinek.

Nazywam się Bernarda Lewandowska. Ukończyłam studia na kierunku administracja publiczna o specjalności nauki prawne, temat pracy licencjackiej to „Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w jednostkach samorządu terytorialnego na przykładzie gminy Barlinek” a temat mojej pracy magisterskiej to „Udział kobiet w wyborach samorządowych w woj. zachodniopomorskim”. Z unikalnym połączeniem wykształcenia w dziedzinie administracji i prawa, przynoszę nie tylko wiedzę, ale i innowacyjne rozwiązania dla lokalnego samorządu. Moje badania i prace otwierają nowe perspektywy dla rozwoju Barlinka. Jestem bezpartyjna.

Od 27 lat prowadzę działalność gospodarczą na terenie Barlinka.

W wyborach samorządowych w 2018 r. uzyskałam mandat radnej Rady Miejskiej w Barlinku. Służyłam pomocą wszystkim mieszkańcom, mogliście mnie Państwo poznać jako osobę skuteczną, słowną, komunikatywną i zaangażowaną. W pracy radnej szczególnie mocno zaangażowałam się w problem odoru, który nęka od lat całą gminę Barlinek. Swoim działaniem, z radnym Michałem Antosiewiczem, spowodowaliśmy że wykonano badania, które jasno wskazały jakie związki chemiczne znajdują się w powietrzu. Napisałam i złożyłam projekt do Budżetu Obywatelskiego, który pozwolił na montaż pomierników powietrza. Dzięki moim staraniom w końcu powstaje parking na ul. Szpitalnej, mieszkańcy mogą zabierać głos na sesjach Rady Miejskiej, powrócono do tematu kolorystyki dachów w MPZP, można dojechać busem komunikacji miejskiej na cmentarz w Jaromierkach. Zmodernizowano drogi powiatowe i wojewódzkie w naszej gminie, utworzono filię wydziału komunikacji w Barlinku, przeznaczono mieszkania dla lekarzy,  uporządkowano numerację  budynków na terenach wiejskich, ogłoszono przetarg na budowę chodnika Lutówko-Osina, zainicjowałam akcję sadzenia krokusów, rejestracji dawców DKMS i wiele innych, mniejszych ale niezbędnych przedsięwzięć.

 

 

Łącznie w kadencji złożyłam 134 wnioski, niestety nie wszystkie zostały zrealizowane np. powołanie rady nadzorczej dla Szpital Barlinek sp. z o.o., budowa wybiegu dla psów, zakup działki dla sołectwa Dzikówko, spotkanie w sprawie uciążliwości zapachowej Marszałka woj. zachodniopomorskiego, wojewody i Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, kontynuacja działalności DDOM, badanie fitosanitarne drzew, nocne dyżury aptek. Brak realizacji tych wniosków nie powoduje, że przestały one być ważne. Będę zabiegała o ich realizację w przyszłości. Tych i następnych,  które mi Państwo przedstawicie.

Gwarantuję Państwu zaangażowanie, skuteczność, uczciwość i rzetelność swojej pracy. Pracę burmistrza i radnych postrzegam jako służbę Mieszkańcom.

 

Nasze cele to głównie:

  • skuteczna walka o czyste powietrze,
  • ustabilizowanie sytuacji szpitala i dalszy jego rozwój,
  • rozwinięcie oferty lekarzy specjalistów,
  • budowa dróg, chodników i ścieżek rowerowych,
  • opieka senioralna,
  • kontynuacja rady seniorów przy radzie miejskiej,
  • współpraca z młodzieżą,
  • utworzenie młodzieżowej rady przy radzie miejskiej,
  • rozbudowa przedszkola i żłobka,
  • budowa garaży na Górnym Tarasie,
  • transport zbiorowy w całej gminie i powiecie,
  • budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych PSZOK poza miastem,
  • poprawa estetyki miasta, zamiast betonów kwiaty i dużo zieleni,
  • remont budynków komunalnych,
  • gmina przyjazna zwierzętom,
  • budowa placów zabaw i miejsc rozrywki dla dzieci i młodzieży,
  • modernizacja szkolnych hal sportowych,
  • gazyfikacja terenów wiejskich,
  • współpraca z sołtysami.

 

Kandydaci KWW Aktywni: