Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
4.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 4.33 (6)
99 LAT POWSTANIA KRÓTKOFALARSTWA

W tym roku mija 99 lat, od utworzenia międzynarodowej organizacji ruchu krótkofalarskiego. To także 49 urodziny Barlineckiego Klubu Krótkofalowców, którego niezmiennie, od samego początku istnienia, prezesem jest Stanisław Smoleń.

 

REKLAMA

Barlinecki Klub Krótkofalowców na co dzień działa w strukturach Barlineckiego Ośrodka Kultury. 18 kwietnia w Muzeum Regionalnym w Barlinku, w Światowy Dzień Krótkofalowca, zorganizowano wystawę „SP1KRF Barlinek, czyli najlepszego klubu krótkofalowców w Polsce”. W spotkaniu oprócz członków barlineckiego klubu, udział wzięli również Dyrektor BOK Andrzej Jędrzejak, prezes Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców Janusz Tylkowski oraz prezes Myśliborskiego Klubu Krótkofalowców Stefan Jaworski.

Na wystawie, można oglądać nie tylko zabytkowy sprzęt używany niegdyś przez miłośników krótkofalarstwa, ale również karty QSL za pośrednictwem których potwierdzane są łączności, dyplomy, puchary i zdjęcia. Prezentowano też najnowsze radio, które można było obejrzeć tylko w dniu wernisażu, bowiem jest ono obecnie używane do pracy w eterze. Każdy kto chciał mógł również spróbować swych sił w łącznościach oraz telegrafii. Wystawę w muzeum można oglądać do 12 maja. Za naszym pośrednictwem Muzeum Regionalne w Barlinku, serdecznie dziękuje za pomoc w przygotowaniu wystawy Stanisławowi Smoleniowi oraz Piotrowi Augustynowiczowi.

  

M.Przybylska

 

 

Komentarze

Guest

SQ2HI mam 70 lat i zajmuję się tym hobby od 14 roku życia wpierw jako nasłuchowiec SP98801 po kilku latach egzamin i krótkofalowiec , wiele tysięcy QSO zawodów i kart QSL z całego świata , super hobby .
+7

Guest

To jest najlepsze hobby świata. Nie musisz wychodzić z domu a cały świat masz w domu.
Każdemu życzę by skorzystał z możliwości krótkofalarstwa. Przeżyje wspaniałe chwile słysząc mnóstwo języków różnych narodów na pasmach radiowych. To hobby łączące ludzi wszystkich narodów świata beż żadnych uprzedzeń.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież