Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 12 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Euzebiusz, Feliks

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)
VIVAT KRÓLOWA DOMINIKA!

Mieszkańcy Barlinka, Goście, oficjalne delegacje z miast partnerskich, wszyscy, którzy przybyli 22 czerwca na Barlineckie Świętojanki, brali udział w niezwykłej uroczystości, koronacji Królowej Puszczy Barlineckiej 2024/2025.

 

REKLAMA

  

Zanim jednak doszło do tego wydarzenia, ulicami miasta przeszedł barwny korowód, w którym wzięli udział m.in. przedstawiciele barlineckich stowarzyszeń, instytucji, klubów, zespołów. Jechały w nim także byłe Królowe Puszczy Barlineckiej, które w tym roku przybyły na to wydarzenie, w związku z okrągłą, 20. koronacją. Spektakl koronacyjny, odbył się na scenie usytuowanej na placu manewrowym WORD. W tym roku, był on nieco inny, bowiem przedstawiał Królową od momentu jej znalezienia jako noworodka, aż po moment objęcia przez nią tronu. Były też oczywiście wszystkie postacie z „Baśni o Królowej Puszczy Barlineckiej” autorstwa Romany Kaszczyc, w tym tęczowy smok z Jeziora Barlineckiego. Miło nam Państwa poinformować, że nową Królową Puszczy Barlineckiej, która panować będzie do czerwca 2025 roku, została Dominika Połudzień. Jej towarzyszką, Boginką Morianą, została mianowana Weronika Wrzosek. Tuż po koronacji, królowa dokonała swoich pierwszych oficjalnych obowiązków, czyli mianowania nowych Skrzacików. Kasia, Ariana, Adela i Antonina, odebrały z rąk Królowej Dominiki certyfikaty i zasiadły przy jej tronie. W spektaklu wzięły udział zespoły „Feeling Dance Group” i „Pasja”.

 

M.Szczerba - Przybylska

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież