Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
3.4285714285714 1 1 1 1 1 Ocena 3.43 (14)
NOWE DIETY DLA SOŁTYSÓW

W czasie ostatniej sesji barlineckiej Rady Miejskiej, radni uchwalili nowe stawki diet dla sołtysów z gminy Barlinek.

 

REKLAMA

 

Ustalono je na następującym poziomie:

  • 930 zł dla sołtysów sołectwa Moczkowo, Mostkowo, Rychnów.
  • 820 zł dla sołtysów sołectw: Dziedzice, Krzynka, Lutówko, Łubianka, Osina, Ożar, Płonno, Równo, Strąpie.
  • 680 zł dla sołtysów sołectw: Dzikowo, Moczydło, Stara Dziedzina.
  • 570 zł dla sołtysów sołectw: Dzikówko, Jarząbki, Okunie, Swadzim, Żydowo.

Zabierając głos w dyskusji, radny Cezary Krzyżanowski pytał, czy z sołtysami ktoś konsultował ten sposób ustalenia wynagrodzeń? Wskazywał, że często dieta sołtysa, jest ustalana nie na podstawie wielkości sołectwa. Podkreślał, że sołtysi najdalej położonych od Barlinka sołectw, mają najniższe diety.

Przewodniczący Rady Miejskiej Cezary Michalak wyjaśniał, jak przebiegały prace, nad regulacjami wysokości diet dla sołtysów. Podkreślał, że jakiś czas temu zobowiązano sołtysów, m.in. do uczestnictwa w posiedzeniach RM. Według niego, diety nie powinny być w jednakowej wysokości. Chociażby na zakres obowiązków, przykładowo sołtysa Mostkowa, a Okuń, oraz wielkości sołectwa.

W trakcie głosowania, wszyscy radni, opowiedzieli się za nowymi stawkami diet dla sołtysów.

 

Jacek Słomka   

 

 

Komentarze

+15

Guest

Jak wybory to wszyscy społecznicy dla dobra wsi czy miasta ale jak się do pchają do koryta to wtedy mało ,mało ,jak to mam coś robić za darmo ? Nie ważne sołtys,radny,poseł wszyscy pchają się dla kasy lepszego życia ,układy ukladziki . Wszyscy zaczynają swoją ,, pracę '' od podwyżek śmiechu warte . W każdej firmie najpierw trzeba coś pokazać umiejętności . Wszyscy do jednego worka ..
+3

Guest

Nie jest to uczciwa podwyżka ponieważ sołtys czy małego czy dużego sołectwa obowiązków ma tyle samo, sprawozdań składa tyle samo, najwyżej na zebranie przyjdzie mu więcej osób. Poza tym łatwiej w dużym sołectwie znaleźć społeczników którzy chętnie pomogą. Dodatkowo taki sołtys ma większe pieniądze że zbierania podatków, więc różnica robi się coraz większą.
-1

Guest

Mam pytanie do pani która jest sołtysem i dostaje 1100zł miesięcznie,jaka to gmina tak dobrze płaci sołtysom? Ja również pełnię tę funkcję w dużej gminie w woj. Łódzkim i dostaje za to 500zł na kwartał plus 2 procent od kwoty zebranego podatku

W odpowiedzi na ten wpis, w Gminie Słupca Wielkopolska dieta sołtysa wynosi 1520 zł na kwartał, natomiast inkaso od podatku w każdej miejscowości jest inne na poziomie 5-10%
+2

Guest

Mam pytanie do pani która jest sołtysem i dostaje 1100zł miesięcznie,jaka to gmina tak dobrze płaci sołtysom? Ja również pełnię tę funkcję w dużej gminie w woj. Łódzkim i dostaje za to 500zł na kwartał plus 2 procent od kwoty zebranego podatku

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież