BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 6 października 2022r.   imieniny: Artur, Artus, Bronisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Jechał pociąg z daleka

Ćwierć wieku temu, z naszego miasta, można było wybrać się w podróż Polskimi Kolejami Państwowymi. Połączenie drogą żelazną z Choszcznem i Myśliborzem umożliwiało łatwe podróżowanie w sprawach zawodowych jak i turystycznych (dodaliśmy kolejne zdjęcia).

 

Tą drogą docierały do miasta różne towary z kraju jak: nawozy, węgiel, maszyny rolnicze i przemysłowe, a miasto opuszczały towary rolnicze i wyprodukowane w barlineckich zakładach maszyny i konstrukcje oraz drewno.

Pamiętacie podróże tym trójwagonowym składem? Pamiętacie pojawiające się w oknach wagonu, od czasu do czasu przesłoniętych dymem z parowozu, widoki zabudowań miejskich, zakładowych hal, wiosek, osad, pól i łąk z pasącymi się stadami zwierząt, jezior i lasów, a wszystko prezentujące się podróżnym w swoich najładniejszych strojach, dobranych odpowiednio do pór roku i pory dnia. Starsi mieszkańcy Barlinka mają w pamięci widoki zmieniającego się krajobrazu jak i widok wjeżdżającego z gwizdem na peron stacji Barlinek, ciągnącego wagony parowozu.

REKLAMA

Niestety nigdy już takich widoków nie zobaczymy. Dzisiejsza technika i internet pozwalają na pokazanie Państwu jak wyglądają dzisiaj miejsca przy szlaku kolejowym, począwszy od ogrodów działkowych (ul.Okrężna) do ul. Pełczyckiej za Jeziorem Chmielowym. Gdy już Państwo rozpoznacie te miejsca to odpowiedzcie sobie na te pytania: Czy nastąpiły duże zmiany? Czy widoki zmieniły się na korzyść? Jak powinny wyglądać dziś, zapamiętane przez nas miejsca? Co chcielibyśmy widzieć z okna wagonu, na tych terenach, gdyby pociągi zaczęły jeździć tak jak dawniej? Czy te, nowe widoki, przypomniałyby nam, nasze podróże?

Wiktor
www.wiktor.barlinek.biz.pl

Foto: Wiktor

"Po przeczytaniu i obejrzeniu zdjęć na www.barlinek24.pl pt. "Jechał pociąg z daleka, czyli widoki z wagonu Barlineckiej kolei" jestem pod wrażeniem. Przesyłam kilka zdjęć "domku drużnika" należącego do PKP Barlinek. Jest to stary budynek-zniszczony, widać jeszcze napisy przedwojennego "Bariinchen". Gratulacje dla redakcji portalu "Barlinek 24" za pokazywanie historii Barlinka dawnego i dziś.
Protas0

Foto: Protas0

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.