BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 2 lutego 2023r.   imieniny: Joanna, Korneliusz, Maria

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Świętojanki 2009
Podobnie jak w ubiegłym roku pogoda sprawiła nam małego psikusa. Na szczęście deszcz minął i imprezy potoczyły się zaplanowanym torem, ale zacznijmy od początku. Od rana na Jeziorze Barlineckim trwały Żeglarskie Mistrzostwa Polski Północnej klasy Optymist.

 fotorelacja 1  fotorelacja 2

Na kortach Barlineckiego Klubu Tenisowego rozegrano dwudniowy turniej sposorowany przez OPB Barlinek. Już o godzinie 15.00 rozpoczęła się czwarta część młodzieżowego Grand Prix Barlinka w wędkarstwie spławikowym o Puchar Burmistrza.

Kto nie był wczoraj po południu na Rynku niech żałuje - można było na żywo posłuchać dwóch orkiestr dętych - Żeńskiej Orkiestry „Olimpia” ze Szczecina i orkiestry z Pruszcza Pomorskiego oraz zobaczyć zespół musztry paradnej „Takty”. Równolegle, w Urzędzie Gminy odbywało się oficjalne pożegnanie dotychczasowej Królowej Puszczy – Magdaleny Adamiok z władzami i podziękowanie dla sponsorów i osób zaangażowanych w promocję już dziś można powiedzieć „Instytucji Królowej”.

REKLAMA

Około godziny 19.00 uformowała się kolumna i w kierunku stadionu miejskiego wyruszył paradny orszak. W „Korowodzie Królowej Puszczy Barlineckiej” (bo taka oficjalną nazwę przyjęto) uczestniczyły orkiestry dęte (również z Barlinka), władze Barlinka, Prenzlau i Schneverdingen, zespoły taneczne (Uśmiechy, Feeling), platforma Organizacji Przedsiębiorców poprzedzona przez motocyklistów, platforma Towarzystwa Przyjaciół Dziedzic z grupą pszczelarzy i młodzieży w ludowych strojach, grupa leśnych wróżek z Krzynki, reprezentacja Lutówka i reprezentacja Mostkowa wsparta wozem strażackim OSP.

Nie zabrakło też członków Klubu Seniora, Barlineckiego Klubu Tenisowego, najmłodsza grupa piłkarzy Pogoni Barlinek, Gimnazjum nr 2 z ulicy Leśnej i Środowiskowego Domu Samopomocy. W zabytkowym samochodzie marki Daimler Princess podróżowała Królowa Puszczy Barlineckiej wraz z Królową Łabędzi ze Schneverdingen. Towarzyszyły im wróżki, skrzaty i Zielony Jan. Po niebie krążyły mądre kruki (motolotnie) przepowiadające niezwykłe wydarzenie, jakie miało się za chwilę odbyć. Przed sceną zgromadziły się orkiestry, które dały popis swych umiejętności i nastąpił kulminacyjny moment.

{jgflv file:=[http://barlinek242.internetdsl.pl/swietojanki.flv] width:=[409] height:=[230] autostart:=[false]}

Królowa 2008 zdała miastu i jego mieszkańcom sprawozdanie ze swej rocznej działalności i przekazała insygnia władzy. Po chwili ujrzeliśmy jej następczynię i odbyła się uroczysta Koronacja Królowej Puszczy Barlineckiej 2009, którą została Agnieszka Skowron. Nowa władczyni puszczy mianowała swych pomocników – sześć skrzatów, które będą jej towarzyszyły i pomagały we wszelkich sytuacjach. Po zakończeniu uroczystości można było uzyskać zdjęcie nowej Królowej wraz z dedykacją i autografem.

Od tej chwili sceną zawładnęły zespoły muzyczne Freedom i oczekiwany przez dużą grupę fanów DeMono. Niestety część widzów do pozostania na stadionie zniechęcił deszcz, który padał dłuższą chwilę w czasie występów. Około godziny 23.30, na plaży miejskiej rozpoczęło się plenerowe widowisko sobótkowe przygotowane tradycyjnie przez Teatr Wiatrak. W widowisku uczestniczyły też zespoły taneczne. Chwilę później zobaczyliśmy pokaz sztucznych ogni i do akcji wkroczyła „Grupa Operacyjna”.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.