Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Naprzeciw nowym wyzwaniom
24 czerwca 2009 roku - GBS Bank stawia kolejny milowy krok na drodze swego rozwoju. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja gospodarcza Polski, która po okresie adaptacji znalazła już sobie miejsce w Unii Europejskiej, rodzi wciąż nowe wyzwania gospodarcze, przed którymi stają wszystkie banki działające w naszym kraju.

 

Po okresie spowolnienia gospodarczego prawdopodobnie nastąpi okres przyśpieszonego rozwoju, w którym swojej szansy upatrują właśnie Banki Spółdzielcze. BS-y w Polsce nie odczuły dotkliwie skutków kryzysu światowego, ponieważ są oparte głownie o kapitał polskich udziałowców. Sytuacja jest wręcz odwrotna – rośnie zaufanie do rodzimy banków, prowadzących stabilną i długofalową politykę finansową. Analizując sytuację rynkową - Banki Spółdzielcze mimo spowolnienia gospodarczego notują stały, niezakłócony trend wzrostowy.

W dniu 24 czerwca 2009 roku Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku stał się udziałowcem  zrzeszenia banków spółdzielczych BPS SA.

BPS SA (Bank Polskiej Spółdzielczości SA) jest grupą 351 banków (do dziś było ich tylko 350), którego misją jest wspieranie i uzupełnianie potencjału finansowego zrzeszonych banków spółdzielczych. Dotychczasowy udział banku w zrzeszeniu GBW SA zostanie zawieszony. Porozumienie w tej sprawie – Umowa Zrzeszenia, podpisana została dziś w Barlinku przez Prezesa GBS Banku Zbigniewa Wielgosza i Prezesa BPS SA Mirosława Potulskiego. Po tym uroczystym akcie odbyła się konferencja prasowa z udziałem ww. panów oraz Prezesa Zarządu KZBS (Krajowego Związku Banków Spóldzielczych) Jerzego Różyńskiego.

Image

Co było przyczyną takiego kroku? Otóż z symulacji przeprowadzonej przez pracowników GBS Banku wynika, że bank zaoszczędzi w skali roku około 500 tysięcy złotych. Drugim niezwykle ważnym powodem jest możliwość oferowania nowych produktów - przykładem niech będzie tutaj emisja obligacji gminnych przez Barlinek, którą realizuje GBS bank właśnie we współpracy z BPS SA. Bazując na silnej grupie, przed GBS Bankiem otwierają się również możliwości obsługi finansowej największych krajowych podmiotów gospodarczych jak np. Barlinek SA. BPS dzięki prowadzeniu własnej działalności komercyjnej w małym stopniu obciąża udziałowców kosztami działalności. Wydaje się, że dzięki zmianie banku zrzeszającego GBS Bank nie tylko robi „dobry interes”, ale usuwa potencjalne przeszkody, jakie mogą pojawić się na jego drodze rozwoju.

Co zyskuje BPS SA dzięki udziałowi w grupie naszego banku? GBS Bank jest jednym z największych BS-ów w Polsce. Jest postrzegany jako bank wprowadzający z rozwagą prekursorskie pomysły, realizujący skrupulatnie i wytrwale strategię rozwoju. Jest to bank, który startując w 1993 roku z majątkiem w postaci jednego piętra w obecnym budynku i jednego oddziału w Pełczycach, zatrudnia dziś 221 pracowników i posiada szeroką sieć placówek! Warto przypomnieć, że w Gorzowie działa oddział, punkt obsługi klienta i bankomat (Galeria Askana). Niedawno powstały oddział w Stargardzie już święci pierwsze sukcesy (Lider Stargardzkiego Biznesu 2008), a dwa oddziały w Szczecinie również zdobywają wciąż nowych klientów. BPS zyskuje więc, nie tylko udziałowca, który znajdzie się w pierwszej piątce największych zrzeszonych banków, ale udziałowca, którego strategia doskonale pasuje do warunków w jakich przychodzi dziś prowadzić działalność gospodarczą. Dzięki temu GBS Bank jest stawiany dziś za wzór konsekwentnego i zrównoważonego rozwoju.

REKLAMA

Redakcja Portalu Barlinek24.pl życzy Naszemu Bankowi i jego pracownikom dalszych sukcesów gospodarczych i stałego wzmacniania więzi między bankiem, a jego klientami.

PS Skąd bierze się siła banku spółdzielczego i zaufanie do niego? Odpowiedź jest prosta! Każdy z nas (wliczając w to autora artykułu) może o nim powiedzieć „Nasz Bank”.

MIKA

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież