Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 25 września 2023r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Myśliwski jubileusz
Minęło 60 lat od chwili założenia Koła Łowieckiego „SZARAK” w Barlinku. W jego szeregach poluje już trzecie pokolenie myśliwych, a zainteresowanie myślistwem jest często przekazywane „z ojca na syna”. W 2009 roku Koło obchodzi jubileusz 60-lecia.

 

Z tej okazji, 4 lipca, na Stanicy Myśliwskiej imieniem Janusza Krasowskiego odbyła się uroczysta Polowa Msza Święta w intencji Koła i jego członków, odprawiona przez księdza Andrzeja Misia, proboszcza parafii p.w. Św. Bonifacego w Barlinku. W części oficjalnej głos zabrał Prezes Józef Urbanowski, który w kilku słowach przypomniał najważniejsze historyczne i bieżące wydarzenia związane z „Szarakiem”.

W czasie uroczystości wręczono medale „Zasłużony dla Gorzowskiego Okręgu Łowieckiego” przyznane przez Okręgową Kapitułę Odznaczeń Łowieckich w Gorzowie Wielkopolskim następującym myśliwym: Józef Urbanowski, Ryszard Niedźwiedź, Kazimierz Kłoda, Henryk Romecki. Medale wręczali: Członek Okręgowej Rady Łowieckiej w Gorzowie Hubert Jurczyszyn i Janusz Świderski - starszy instruktora Zarządu Okręgu w Gorzowie.

Image
Foto: Mariusz Szura

Ponadto medalami „Zasłużony dla Koła Łowieckiego Szarak w Barlinku” wyróżniono kolegów: Ryszarda Ślusarczyka i Ryszarda Igla. Odznaczenia wręczali prezes Józef Urbanowski i Łowczy Ryszard Niedźwiedź.

Zarząd Koła Łowieckiego „Szarak” w Barlinku przyznał dyplomy uznania następującym osobom: Burmistrz Gminy Barlinek Zygmunt Siarkiewicz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Barlinek Janusz Sikorski, Proboszcz Parafii p.w. Św. Bonifacego Ksiądz Andrzej Miś, Henryk Romecki, Zbigniew Biały, Zdzisław Brożek, Ryszard Ślusarczyk, Hubert Jurczyszyn. Dyplomy wręczali prezes Józef Urbanowski i Łowczy Ryszard Niedźwiedź.

Kolejni mówcy na ręce prezesa koła złożyli gratulacje z okazji „okrągłej rocznicy” i życzyli członkom dalszych sukcesów w zakresie aktywnej gospodarki łowieckiej i ochrony środowiska bytowania zwierzyny. Dla upamiętnienia jubileuszu posadzono dwie „Sosny Papieskie” wyhodowane z nasion poświęconych przez Papieża Benedykta XVI. Zaszczytu ich symbolicznego posadzenia dostąpili przedstawiciele dwóch pokoleń myśliwych: Stanisław Oleszczuk i Tomasz Krasowski.

REKLAMA

Dodatkowym interesującym akcentem był mały koncert muzyki i sygnałów myśliwskich w wykonaniu Karola Jurczyszyna, kierownika zespołu trębaczy myśliwskich „VENATOR” studentów Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Pan Karol w tym roku wraz z zespołem w XIV Ogólnopolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” zajął pierwsze miejsce i nagroda przechodnia, jaką jest właśnie „Róg Wojskiego” (wykorzystany m.in. w filmie „Pan Tadeusz”) jest w tym roku w posiadaniu zespołu. Wszyscy uczestnicy spotkania jubileuszowego mogli na żywo usłyszeć głos tego niepowtarzalnego instrumentu w staropolskiej fanfarze na róg bawoli.

{jgflv file:=[http://barlinek242.internetdsl.pl/rog.flv] width:=[409] height:=[230] autostart:=[false]}

Po zakończeniu części oficjalnej, wszyscy przybyli zostali zaproszeni na niezapomnianą zabawę myśliwską.
MIKA

Foto: Jacek Słomka

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.