BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 28 stycznia 2023r.   imieniny: Agnieszka, Piotr, Radomir

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Listy do redakcji
Mogło dojść do nieszczęścia. "Witam, dzisiaj nad ranem na trasie Krzynka-Płonno, na zakręcie gdzie stoi stara spróchniała topola, jedna z jej gałęzi spadła na jezdnię. Kilka minut po zdarzeniu jechał samochód osobowy (kilka minut - to nie wiele)...

młodzież z tego auta uprzątła przeszkodę z jezdni. Tyle razy drogówka przechadzała się tą trasą, urzędnicy z gminy również, nawet dziecko widzi ile suchych gałęzi, potężnych zresztą wisi nad jezdnią. Nie wspomnę o tym, że wszystko mieści się nad linią energetyczną (ale cóż nasz kraj i gmina bogata jest), po co zapobiegać i wyciąć starą spróchniałą topolę -lepiej poczekać do wichur (tym razem ciężar od deszczu), albo do tragedii. Topola w środku jest pusta (rośnie tam od czasów przedwojennych), jak to stare drzewo, ale czy ludzie też tak mogą być puści i nie potrafią przewidzieć jak nie wiele brakuje do tragedii? Policzcie ile kosztów pochłonie sama naprawa linii energetycznych. A drzewo się sypie, gołym okiem widać, że to kwestia czasu. Może wziąłby się ktoś z gminy i drogówki za to!!!"

W imieniu czytelniczki postanowiliśmy zainterweniować. Ustaliliśy w Gminie Barlinek, że zarządcą drogi Krzynka-Płonno jest Starostwo Powiatowe w Myśliborzu. Pani Danuta Trybel z Wydziału Dróg Starostwa  obiecała zająć się sprawą suchego drzewa stwarzającego niebezpieczeństwo dla użytkowników drogi.
Mamy nadzieję na szybką reakcję zarządcy drogi.

REKLAMA

Ścieżka wokół jeziora
"Witam, chciałabym poruszyć temat "ścieżki rowerowej" wokół naszego Jeziora. Naprawdę wstyd, że nikt się nie zajmuje koszeniem traw i pokrzyw, sięgających prawie po szyję w niektórych miejscach. Poszłam z dziećmi na spacer od strony Moczkowa i po jakimś czasie wróciłam z powrotem bo dzieci płakały pokłóte pokrzywami. Nie wiem, kto jest za to odpowiedzialny, ale naprawdę wstyd. Barlinek jest tak wypromowany na miasteczko turystyczne, a najważniejszy szlak jest bardzo zaniedbany."
 
Sprawę zarośniętej ścieżki wokół Jeziora Barlineckiego przekazaliśmy kompetentnym osobom w Gminie Barlinek. Z otrzymanych z Zakładu Gospodarki Komunalnej informacji wynika, że dotychczas oczyszczanie z roślin i porządkowanie ścieżki wokół jeziora było każdorazowo zlecane przez Gminę. Bujnie rosnąca w tym roku roślinność wymaga częstszej uwagi ze strony Urzędu na co zwracamy uwagę i z niecierpliwością oczekujemy na oczyszenie tej lubianej trasy spacerowej.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.