Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Zbigniew Olchowik - wernisaż
Towarzystwo Miłośników Barlinka i Hotel Alma zapraszają 9. sierpnia (niedziela) o godz. 18.00 na wernisaż wystawy: Zbigniew Olchowik Pokaz Nr 752.

Zbigniew Franciszek Olchowik - ur. w 1957r. w Wołowie. Od urodzenia uczyłem się pilnie. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom w 1985 r. na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Po studiach we Wrocławiu zajmowałem się projektowaniem graficznym i wystawiennictwem ale jednocześnie współpracowałem z awangardową grupą wrocławskich malarzy i performerów" Luxus", co trwale wpłynęło na całą moją twórczość... W latach 1987- 1990 mieszkałem i pracowałem w Paryżu. Później zamieszkałem w Gorzowie gdzie zwykle coś tworzę do dziś...

Więcej >>

REKLAMA

W katalogu do wystawy w gorzowskim BWA w 1999 r. Gabriela Balcerzakowa pisała:
W malarstwie Olchowika wciąż odnajduję żarliwość publicysty, który prowadzi widzów swoich prac wprost ku przyjętej wcześniej tezie. Jedynym sposobem zmiękczenia tej bezpardonowej sytuacji jest nuta ironii, jaką zawsze wplata do swoich obrazów, przydając im cechę kpiny lub uszczypliwości. Olchowik ściśle przestrzega reguł tej ironicznej gry, a kpina jest formą miłosierdzia, jaką autor okazuje widzom swoich prac (...)

Image

Podstawową formą jego wypowiedzi jest rysunek, malarstwo... Chętnie zajmuje się karykaturą, projektowaniem graficznym i ilustrowaniem książek. Od 1994 r. jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury w Warszawie. Uczestniczy w wielu środowiskowych wystawach i konkursach satyrycznych. Miał kilka wystaw indywidualnych karykatury w Gorzowie, Stargardzie, Pile...

Więcej >>

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież