poniedziałek 5 grudnia 2022r.   imieniny: Gerald, Krystyna, Saba

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Świętowali rolnicy
Mszą świętą rozpoczęło się tegoroczne święto plonów, na terenie folwarku w Strąpiu. Ich gospodarzem był sołtys tej wioski, Tadeusz Brocki. Starostami tegorocznych dożynek byli Zbigniew Wyderski, właściciel gospodarstwa rolnego w Strąpiu i Ożarze, oraz Cecylia Brocka, współwłaścicielka gospodarstwa rolnego w Strąpiu.

fotorelacja

Po mszy świętej nastąpiło wręczenie chleba wypieczonego z tegorocznych zbóż, burmistrzowi Barlinka Zygmuntowi Siarkiewiczowi. Ten podzielił się nim z przybyłymi na uroczystości mieszkańcami gminy. Jak co roku, wybierano najładniejszy wieniec dożynkowy. Okazał się nim wieniec wykonany w Moczkowie. Na miejscu drugim uplasował się wieniec ze Strąpia. Na trzecim z Krzynki. 

REKLAMA

Odbyły się konkursy w rzucie kaloszem i wałkiem. Rozegrano konkurs strong men dożynek i bieg bosmański. Można było spróbować ciasta, wykonanego przez gospodynie wiejskie z Krzynki. Dla chętnych był pieczony prosiak, ufundowany przez sołtysa Strąpia. Liczne atrakcje organizatorzy przygotowali dla najmłodszych mieszkańców gminy. W części artystycznej wystąpili liczni wykonawcy, a wśród nich m.in. zespół „Masters”. Niedzielne spotkanie, na terenie folwarku, zakończyła zabawa ludowa.
js

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.