niedziela 4 grudnia 2022r.   imieniny: Barbara, Biernat, Piotr

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Wspomnienia z wakacji
Zespół tańca „BARLINEK - UŚMIECHY” od jedenastu lat ma zaszczyt współpracować z tanecznym zespołem z partnerskiego miasta Corrieres we Francji. Co roku w okresie wakacyjnym spotykamy się z francuskimi koleżankami i kolegami. Tym razem nasi przyjaciele zaprosili nas do siebie.

I tak 27 czerwca grupa dzieci i młodzieży z Zespołu „Barlinek - Uśmiechy” z delegacją przedstawicieli naszej Gminy wyruszyliśmy do Francji. Radość z ponownego spotkania towarzyszyła nie tylko naszej grupie, ale i naszym gospodarzom, którzy jak zwykle przygotowali gorące powitanie. Plan naszego pobytu w Courrieres obfitował w liczne atrakcje i niespodzianki. Tygodniowy pobyt „Uśmiechy” spędziły na rekreacji i pracy warsztatowej przygotowującej Zespół do koncertu.

Zaraz po przyjeździe na miejsce i zakwaterowaniu mogliśmy wypoczywać w lokalnym basenie, a wieczorem podziwialiśmy popisy francuskiej grupy tanecznej. Drugi dzień był bardzo uroczysty ze względu na fakt wizyty u samego Mera Courrieres. Zostaliśmy oficjalnie przywitani, wszyscy otrzymali upominki. Uwieńczeniem tego spotkania była wieczorna dyskoteka, na której bawiliśmy się z francuską młodzieżą i ich rodzicami. Atrakcją kolejnego dnia był zorganizowany pobyt na kręgielni. Na półmetku naszego pobytu, czyli w środę zwiedzaliśmy stolicę Francji, cudowny, słoneczny Paryż. Równie atrakcyjna okazała się wycieczka nad morze. Podziwialiśmy nie tylko piękna plażę w Le Touquet, ale i bawiliśmy się w Wodnym Parku Rozrywki. Ostatniego dnia pobytu zaproszono nas na festyn country odbywający się na fermie pedagogicznej w Courrieres.

REKLAMA

Bardzo ważnym punktem był czwartkowy koncert taneczny dedykowany naszym gospodarzom. Widowisko rozpoczęliśmy polskim tańcem narodowym - krakowiakiem. Dalsza część programu, dynamiczna i barwna rozbawiła publiczność w tym licznie kibicujące nam dzieci i młodzież. Po występie zaprzyjaźnione francuskie dzieci wraz z rodzicami gościli w swoich domach nasze uśmiechowe dzieci.

Przez cały czas czuliśmy się wspaniale otoczeni opiekuńczymi skrzydłami aniołów jakimi byli dla nas organizatorzy całego wydarzenia. W naszych sercach pozostaną ciepłe wspomnienia, nowe znajomości i przyjaźnie.

Na zakończenie naszych wspomnień, pragniemy wyrazić wdzięczność za wsparcie Urzędowi Miejskiemu w Barlinku, Gospodarczemu Bankowi Spółdzielczemu w Barlinku, Barlineckiemu Ośrodkowi Kultury oraz panu Krzysztofowi Sychowiczowi.

Zespół „Barlinek – Uśmiechy”

PS. Wychowawcy serdecznie dziękują uśmiechowym dzieciom za nienaganne zachowanie oraz godne reprezentowanie Barlinka w Courreieres. Jesteśmy z Was dumni!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.