niedziela 4 grudnia 2022r.   imieniny: Barbara, Biernat, Piotr

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Rozmowa o Katyniu
W Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Westerplatte odbyło się spotkanie uczniów euroklasy z synem jednego z więźniów katyńskich, który przybył na rozmowę wraz z żoną. Państwo Tombak bardzo ciekawie opowiedzieli nam o czasach, w których żyli ich rodzice jak i oni sami.

Na spotkanie z nami przynieśli wiele książek, wycinków z gazet i inne ciekawe i nie mniej ważne dla ich rodziny pamiątki. Jedną z rzeczy, która najbardziej zainteresowała uczniów był medal dla rodzin ofiar katyńskich, w którym była ziemia z mogił zabitych.

Bardzo wzruszył naszą klasę wiersz siostry pana Janusza, która opisywała w nim tęsknotę za ojcem. Później Państwo Tombak przekazali na ręce P. Cezarego Michalaka i Pani Lidii Kulczyckiej - Perske część materiałów, które zgromadzili, i które mówią o cierpieniu ofiar z Katynia i nie tylko.

REKLAMA

Na końcu nasi goście zjedli słodki poczęstunek przygotowany przez jedną z naszych koleżanek. Dostali również kwiaty i otrzymali od nas i Pani dyrektor podziękowania za przybycie, po czym wpisali się do kroniki szkoły. Aby uświetnić nasze spotkanie, po rozmowie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie, które trafi do kroniki. Myślę, że to spotkanie wielu z nas uświadomiło ból i cierpienie nie tylko ofiar katyńskich ale i innych osób poległych na II wojnie światowej.

Daria Komada

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.