niedziela 4 grudnia 2022r.   imieniny: Barbara, Biernat, Piotr

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Tragiczne wydarzenia
Zaczęło się bardzo niewinnie. Ktoś podpalił zamknięte już wysypisko śmieci. Na miejscu bardzo szybko pojawiają się strażacy ochotnicy. Sprawnie rozwijają sprzęt i dobierają się do ognia. Po dłuższej chwili ogień zostaje opanowany. Jednak w tym momencie dochodzi do wypadku samochodowego na skrzyżowaniu dróg Strąpie-Dziedzice i Nowa Dziedzina.

Kierowca skody najprawdopodobniej zapatrzył się na palące się w oddali śmieci i zjeżdża do rowu. Do jego wydobycia potrzebny jest znowu specjalistyczny sprzęt, jakim posługują się strażacy. Nożycami i rozwierakami dostają się do kierowcy. Szczęśliwie udaje im się wydobyć go z wraku samochodu. Po opatrzeniu zabrany zostaje on do szpitala. W chwilę po tym, samochód staje w ogniu. Wodą i pianą strażacy gaszą go. I kiedy wydaje się, że to już wszystkie nieszczęścia, od iskry z palącego się samochodu, zapala się las.

REKLAMA

Strażacy piłami spalinowymi torują sobie drogę przez gęste krzaki. W tym czasie woda doprowadzana jest wężami z pobliskiego jeziora. Z ogniem w lesie, walczy kilka jednostek ochotniczej straży pożarnej. Las udaje się uratować. Na całe szczęście to były tylko ćwiczenia, w których udział wzięły wszystkie jednostki OSP z gminy Barlinek. Pomagali im strażacy z Niemiec. Celem ćwiczeń, było doskonalenie współdziałania w momencie rzeczywistego zagrożenia. Ze swojej strony, strażakom życzymy tylko wyjazdów na ćwiczenia.
js

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.