niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Ekologiczne oświetlenie
Od kilku dni możemy obserwować w działaniu nowoczesne, ekologiczne latanie uliczne. Dwie latarnie, o różnej konstrukcji możemy zaobserwować na placu w okolicy dawnego dworca PKP oraz w parku Delta Młynówki.

Latarnie są zasilane energią elektryczną wytworzoną przez fotoogniwa, a jedna z nich posiada dodatkowo generatorek wiatrowy napędzany małym śmigłem umieszczonym na szczycie słupa. Obie mają też różne źródła światła – jedna ledowe, druga świetlówkowe. Warto wspomnieć, że oświetlenie diodami LED zużywa 80% mniej energii niż tradycyjnymi żarówkami sodowymi.

REKLAMA

Zimą, gdy światła słonecznego jest bardzo mało, dzień jest krótki, a noc długa, latarnie mają najtrudniejsze warunki pracy. Gdy przejdą pomyślnie testy być może zobaczymy ich na naszych ulicach i w parkach znacznie więcej. Koszt jednej sztuki to kilkanaście tysięcy złotych lecz latarnie solarne i hybrydowe to przyszłość gdyż dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom nie degradujemy środowiska w którym żyjemy. Jeżeli wdrożenie systemu solarnego oświetlenia się powiedzie, to osobom odpowiedzialnym za ten projekt będzie się należało wiele słów uznania!

Więcej o solarnych lampach ulicznych >>

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież